14.12.2014. 12:04
Latvijas vīriešu florbola izlase Zviedrijā notiekošā pasaules čempionāta spēlē par piekto vietu svētdien ar rezultātu 4:3 (1:1, 2:0, 1:2) pārspēja Norvēģijas valstsvienību.

Līdz ar to Latvijas florbolisti pie piektās vietas pasaules meistarsacīkstēs tikuši jau ceturto reizi vēsturē.

Kaut pirmos vārtus mačā guva norvēģi, turpinājumā divreiz precīzi meta Mārtiņš Rajeckis, bet pa reizei izcēlās Ivo Balodis un Ingus Laiviņš, kas trešās trešdaļas ievadā Latvijai deva vadību ar 4:1. Kaut divus vārtos norvēģi atspēlēja, neko vairāk viņiem panākt neizdevās.

Abas komandas piekto vietu turnīrā sadalīja ceturto reizi pēc kārtas - 2008. un 2010.gadā pieciniekā ielauzās latvieši, bet pirms diviem gadiem pārāka bija Norvēģija. Arī pasaules rangā vienības seko viena aiz otras, ieņemot piekto un sesto vietu.

Latvija pirms tam izcīnīja trešo vietu A apakšgrupā, kad sākotnēji ar 2:11 piekāpās turnīra saimniecei Zviedrijai, kas ir pašreizējā pasaules čempione, bet vēlāk ar 1:7 piekāpās pašreizējai pasaules vicečempionei Somijai. Grupas noslēdzošajā mačā Latvija ar rezultātu 5:3 pieveica Vāciju, revanšējoties par iepriekšējā čempionātā ciesto neveiksmi.

Spēlē par vietu ceturtdaļfinālā jeb «play-off» kārtas mačā latvieši pārliecinoši ar 10:2 uzvarēja Kanādu, bet piektdienas vakarā ceturtdaļfinālā ar 1:6 piekāpās Šveicei, kas čempionātā pirms diviem gadiem izcīnīja bronzas medaļas. Dienu vēlāk pusfinālā par 5.-8.vietu latvieši ar 6:1 pārspēja Igauniju.

Tikmēr Norvēģija B grupas mačos zaudēja Čehijai un Šveicei attiecīgi ar 6:7 un 7:10, bet Igauniju uzvarēja ar 4:2. «Play-off» mačā norvēģi ar 6:2 pārspēja ASV, ceturtdaļfinālā ar 1:6 atzina Somijas pārākumu, bet pusfinālā par 5.-8.vietu uzvarēja Dāniju ar 6:2.

Tāpat svētdien tiks sadalīts medaļu komplekts, mačā par trešo vietu plkst.13 tiekoties Šveicei un Čehijai, bet finālā plkst.16.30 spēkiem mērojoties Zviedrijai un Somijai. Šīs spēles varēs vērot Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Pirmo reizi arī vīriešu čempionātā tiek izmantota tā pati izspēles sistēma, kuru pielietoja jau iepriekšējā sieviešu čempionātā, - 16 komandas grupās bija sadalītas, ņemot vērā pasaules rangu. Pēc grupu turnīra A un B apakšgrupu divas labākās komandas uzreiz iekļuva ceturtdaļfinālā, bet pārējām izlasēm bija jāaizvada astotdaļfināla spēles ar C un D grupas pirmo divu vietu ieguvējām.

Pirms čempionāta Latvijas Florbola savienība izteicās, ka būs apmierināta, ja izlase spēs iekļūt šī turnīra labāko komandu pieciniekā.

Latvijas izlase piedalījās desmitajā pasaules čempionātā pēc kārtas.

Iepriekšējā pasaules čempionātā 2012.gada beigās Latvija apakšgrupas pēdējā mačā sensacionāli pieveica spēcīgo Čehiju, kas ceturtdaļfinālā ļāva izvairīties no tikšanās ar Somiju. Tomēr vēsturi pārrakstīt Latvijai neizdevās, jo cīņā par iekļūšanu pusfinālā tika zaudēts Vācijai un turnīrs noslēgts sestajā vietā.

Latvijas vīriešu florbola izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā

Vārtsargi: Andis Blinds («Mogo-RTU»/«Rockets»), Normunds Krūmiņš («Cēsu alus»/«Lekrings»);

Aizsargi: Ingus Laiviņš, Andris Malkavs, Jānis Rajeckis (visi - «Cēsu alus»/«Lekrings»), Morics Krūmiņš («Nokian KrP», Somija), Oskars Fīrmanis («Mogo-RTU»/«Rockets»), Gatis Liepiņš, Aigars Belasovs (abi - «Valmiera»/ViA), Ivo Balodis (Stalbes «Pārgauja»);

Uzbrucēji: Ainārs Juškēvičs («Ulbroka»/FS «Masters»), Artis Raitums (TPS, Somija), Mārtiņš Rajeckis, Aleksandrs Abramovs, Andris Rajeckis, Artūrs Jurševskis (visi - «Cēsu alus»/«Lekrings»), Artis Savins («Lielvārde»), Atis Blinds, Juris Gribusts (abi - «Mogo-RTU»/«Rockets»), Atis Stepāns (Kocēnu «Rubene»).

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga