18.08.2016. 18:05
Latvijas Dzelzceļa kausu trešo reizi pēc kārtas izcīnījis Kontinentālās hokeja līgas klubs Kazaņas "Ak Bars", kas finālā atspēlējās un pēcspēles metienos ar 2:1 pārspēja Jaroslavļas "Lokomotiv".

Lai sagaidītu pirmo momentu vienmuļajā pirmajā trešdaļā, bija nepieciešamas 15. minūtes. Pretuzbrukumā Kazaņas "Ak Bars" uzbrucējs Mihails Varnakovs nogādāja ripu līdz Fjodoram Malihinam, bet partneris no kreisās malas trāpīja pa vārtsarga plecu. Jaroslavļas "Lokomotiv" atbildēja ar Jegora Averina metienu pēc atlēkušās ripas iegūšanas pēc metiena no zilās līnijas.

27. minūtē Emīls Gaļimovs noslēpās aiz pretinieku aizsargu mugurām, saņēma tālu piespēli un nonāca aci pret aci ar vārtsargu, tomēr pārkāpuma dēļ metienu neizdarīja. Jaroslavļas "Lokomotiv" uzbrucējam tika dota izpildīt soda metienu, un viņš pēc māņu kustību virknes no neērtā satvēriena centās trāpīt zem pārliktņa, taču iemeta vārtsarga cimdā.

99 sekundes vēlāk bullīti varēja izpildīt Kazaņas "Ak Bars". Vairākumā Andrejs Popovs pēc skaistas partnera piespēles gribēja izslidināt ripu starp kājsargiem, bet cieta neveiksmi. Soda metienā viņš mainīja taktiku un bez liekas domāšanas centās trāpīt tālajā stūrī virs kājsarga, taču cieta neveiksmi.

Otrās trešdaļas vidū Jaroslavļas "Lokomotiv" minūti un 14 sekundes varēja spēlēt piecatā pret trim, turklāt pusminūti vēlāk, bloķējot metienu, salūza Džastina Azevedu nūja. Tomēr neko vairāk par metieniem no perimetra Rietumu konferences vienība, kas vakar piedzīvotajā zaudējumā ar 1:2 pēcspēles metienos pret Rīgas "Dinamo" atpūtināja pirmo virknējumu, nespēja izveidot.

Pārtraukumā mācība bija saņemta, un trešās trešdaļas ievadā Jaroslavļas "Lokomotiv" izvirzījās vadībā ar 1:0. Pretiniekiem neizdevās ripu izmest ārpus zonas, un tas ļāva vienatnē pret vārtsargu palikt Stenlija kausa ieguvējam Maksam Talbotam, kurš trāpīja tālajā stūrī.

Taču Kazaņas "Ak Bars" pēc piecām minūtēm panāca izlīdzinājumu. Andrejs Čibisovs pretinieku zonā ielauzās pa labo malu, strauji mainīja virzienu un tika līdz vārtu priekšai, no kurienes izcēlās ar otro mēģinājumu – 1:1.

Uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienu sērijā, kuru ar skaistu metienu starp kājsargiem sāka Jaroslavļas "Lokomotiv" kapteinis Stefans Krūnvals. Taču Kazaņas "Ak Bars" atbildi parādā nepalika – iespējas izmantoja gan Antons Gļinkins, gan Vladimirs Tkačovs, kurš vakardien bloķēja metienu ar seju.

Tādējādi Latvijas Dzelzceļa kausu trešo reizi pēc kārtas izcīnīja Kazaņas "Ak Bars" – 2:1. Par turnīra labāko uzbrucēju tika atzīts Tkačovs, par MVP – Azevedu, bet labākā vārtsarga balva tika Aleksejam Muriginam no Jaroslavļas "Lokomotiv".

Vārti: 41:41 Talbots (Loktionovs) 1:0, 46:51 Čibisovs (Žukovs, Ohtamā) 1:1, 65:00 Tkačovs 1:2Soda minūtes: 8:14Metieni: 30:27Vārtsargi: Aleksejs Murigins – Emīls Garipovs