20.08.2015. 17:43
Latvijas Dzelzceļa kausu hokejā 2015. gadā ieguvis Kazaņas klubs "Ak Bars", kurš šodien finālā ar 2:0 pārspēja Jaroslavļas "Lokomotiv". Spēle par trešo vietu, kurā Rīgas "Dinamo" spēkosies ar Minskas "Dinamo", sāksies 19:30.

„Lokomotiv” un „Ak Bars” apakšgrupas spēlē ar 3:1 uzvarēja Jaroslavļas vienība, kamēr „Ak Bars” svinēja uzvaras divās nākamajās spēlēs pret Rīgu un Minsku. Kazaņas komanda tādējādi ieguva tiesības spēlēt finālā un censties aizstāvēt pagājušajā gadā iegūto Latvijas Dzelzceļa kausu.

Šodienas mačā Kazaņai izdevās ātri izvirzīties vadībā – sestās minūtes sākumā precīzs metiens padevās Mihailm Varņakovam. Turpmākā perioda gaita Kazaņai gan bija grūta, jo tā nopelnīja trīs noraidījumus un uz brīdi pat palika divu vīru mazākumā, taču Emīls Garipovs savus vārtus nosargāja neskartus.

Arī otrajā periodā „Ak Bars” uz pusminūti palika trīs pret pieciem un soda minūšu attiecība 26. minūtē kļuva teju vai nepieklājīga – 10:0. Līdz perioda beigām divus sodus gan saņēma arī „Lokomotiv”, taču rezultāts joprojām palika 1:0 Kazaņas labā. Arī pamatlaika pēdējā periodā Garipovs palika nepārspēts, savukārt „Lokomotiv” nedaudz iegāza noraidījums 55. minūtē, kas aizkavēja atspēlēšanās mēģinājumus. Pēdējās minūtēs gan tik un tā vārtsargs tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču ripu tukšos vārtos iemeta Fjodors Maļihins. Otrais punkts šodien arī Varņakovam.

Kazaņas „Ak Bars” kļuvusi par trešo komandu, kura Dzelzceļa kausu ieguvusi divas reizes, un ir otrā, kura uzvarētājas titulu ieguvusi divas reizes pēc kārtas. Savukārt „Lokomotiv” šodien palaida garām iespēju kļūt par pirmo trīskārtējo Latvijas Dzelzceļa kausa ieguvēju. Viņiem to liedza 24 gadus vecais vārtsargs Garipovs, kurš atvairīja visus 25 Jaroslavļas komandas metienus.