17.01.2014. 11:36
Vēl tikai dažas dienas palikušas līdz 19.janvārim – datumam, kad beidzas atlases cikls uz Ziemas Olimpiskajām spēlēm distanču slēpotājiem, un ne tikai viņiem. Dāmām iznākums jau ir zināms. Vīriešiem pirmajā brīdī arī varētu šķist, ka it kā situācija būtu skaidra, taču, izpētot situāciju dziļāk, redzams, ka tomēr cerību stars vēl saglabājas, ka uz Soču olimpiskajām spēlēm varētu doties divi mūsu slēpotāji vīriešu konkurencē, informē Latvijas Slēpošanas savienība.

Patlaban uz Sočiem var braukt pārstāvēt tikai saskaņā ar valstij piešķirto pamatkvotu noteiktais pārstāvju skaits, t.i., viens vīrietis un viena sieviete. Un tie saskaņā ar atlases noteikumiem un pozīcijām olimpiskajā FIS listē ir Arvis Liepiņš un Inga Dauškāne. Ja dāmu konkurencē Inga ir neapšaubāma līdere Latvijas pārstāvju vidū, tad vīriem Arvis ir pārāks par citiem distancē, bet turpat ir arī Jānis Paipals.

Sieviešu konkurencē, kā jau minēts, viss ir skaidrs jau tagad, proti, vienīgo ceļazīmi ir izcīnījusi Inga Dauškāne, kas šobrīd vēl turas trīssimtniekā (298.vietā), tomēr papildu kvota par to nepienāksies, jo viņa nav izpildījusi A normatīvu.

Vīru konkurencē ir savādāka situācija. Ja Jānis Paipals būtu piedalījies pagājušajā gadā pasaules čempionātā, izpildot vienu no vēlāk noteiktajiem atlases kritērijiem, tad patiesībā situācija uz šo brīdi būtu krietni intriģējošāka. Paipals uz Sočiem var tikt, ja tiek iegūta papildkvota, t.i., viņš iekļūst olimpiskās listes trīssimtniekā. Izpētot situāciju rūpīgāk, paveras diezgan cerīgs skats. Gulbenieša reitings jeb vidējie punkti olimpiskajā listē uz 2014.gada 14.janvāri ir 98,83 FIS punkti, bet trīssimtajai vietai ir 89,39 FIS punkti, tātad Jānim pagaidām pietrūkst 9,44 punkti. Latvijas čempionātā un FIS sacensībās Madonā šajā nedēļas nogalē tos var dabūt. Iespējas ir labas, atliek tik pašam izdarīt, kaut, protams, viegli tas nebūs. Turklāt, vēl viena iespēja ir FIS sprints Somijā, kas notiek šodien.

Izmantotie resursi:infoski.lvR & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties