31.01.2015. 17:09
Latvijas jaunā daiļslidotāja Angelina Kučvaļska sestdien sensacionāli izcīnīja augsto septīto vietu Stokholmā notiekošajā Eiropas čempionātā.

Pašlaik 16 gadus vecā sportiste ceturtdien par savu sniegumu īsajā programmā ieguva 49,28 punktus, kas ir viņas karjeras rekords. Tas viņai tobrīd ļāva atrasties 17.vietā.

Savukārt sestdien izvēles programmā Latvijas pārstāve sensacionāli uzrādīja piekto labāko veikumu, saņemot iespaidīgus 107,09 punktus. Viņas līdzšinējais karjeras rekords izvēles programmā bija 98,96 punkti. Summā Kučvaļska tika pie 156,37 punktiem un laboja vēl vienu karjeras rekordu, no sestās vietas ieguvējas atpaliekot vien par 0,10 punktiem.

Kučvaļska pieaugušo konkurencē Eiropas čempionātā piedalījās pirmoreiz. Vēl tikai trešdien viņa Austrijā noslēdza dalību Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē, kur izcīnīja piekto vietu.

Latvijas sieviešu daiļslidotāju labākais veikums Eiropas čempionātos līdz šim bija 13.vieta, ko 1993.gadā izcīnīja Alma Lepina.

Par uzvarētāju ar 210,40 punktiem kļuva krieviete Jeļizaveta Tuktamiševa, kura 2013.gada Eiropas čempionātā izcīnīja bronzas medaļu. Pēc īsās programmas viņa bija otrā, tomēr līdzšinējā līdere un viņas tautiete Jeļena Radionova ar 209,54 punktiem summā atkāpās uz otro vietu. Šī sportiste iepriekšējos divos gados kļuva par pasaules junioru čempioni.

Trešo vietu ar 191,81 punktu nosargāja cita Krievijas pārstāve Anna Pogorilaja.

Radionova un Pogorilaja ir vien 16 gadus vecas, bet Tuktamiševai ir 18 gadi.

Kā ziņots, Olga Jakušina un Andrejs Ņevskis trešdien ierindojās 26.vietā Eiropas čempionāta sacensībās dejās uz ledus, pēc īsās programmas nekvalificējoties dalībai izvēles programmā.

Eiropas čempionāts Stokholmā ilgs līdz svētdienai.