25.02.2014. 17:25
Gatavojoties junioru pasaules čempionātam, Latvijas daiļslidošanas jaunais talants Deniss Vasiļjevs (14) uzvarējis četrās starptautiskās junioru sacensībās pēc kārtas. U20 pasaules meistarsacīkstes Sofijā sāksies 10. martā, un tur mūsu sportists būs viens no jaunākajiem.

Vasiļjeva uzvaras gājiens sākās oktobra beigās Francijas "Cup of Nice" (191.91 punkti), novembra sākumā viņš uzvarēja arī Rīgas "Volvo Cup" (176.38), decembra sākumā daugavpilietis triumfēja Bulgārijas "Denkova-Staviski Cup" (194.11 punkti), bet februārī izcīnīja pirmo vietu Vācijas "Bavarian Open" (180.79).

Minētajās sacensībās gan nepiedalījās tie, kas būs starp galvenajiem favorītiem pasaules čempionātā, taču mūsu Vasiļjevs pārspēja arī vairākus spēcīgus konkurentus. Skatoties iegūtos punktus, piemēram, 2013. gada junioru pasaules čempionātā 194.11 punkti dotu 4. vietu, bet 180.79 ierindotu devītajā pozīcijā.

10.-16.martā Bulgārijas galvaspilsētā risināsies U20 pasaules čempionāts, un, ļoti iespējams, ka tieši mūsu sportists tur būs visjaunākais daiļslidotājs. Starp juniorēm gatavojas startēt arī Latvijas pārstāve Angelina Kučvaļska (15), bet pāru sacensībās mūsu valsti pārstāvēs Jekaterina Pribilova (14) un Jegors Ņikita Admiralovs (19).

Izmantotie resursi:isu.org

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222