25.10.2015. 18:48
Latvijas čempionvienība hokejā «Mogo» izšķirošajā spēlē par Kontinentālā kausa otrās kārtas pārvarēšanu svētdien ar 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) pārspēja Slovēnijas spēcīgāko vienību Jesenices «Acroni», tādejādi iekļūstot turnīra trešajā kārtā.

«Mogo», kam šajā mačā pietika ar neizšķirtu pamatlaikā, spēli sāka nesekmīgi, jau septītajā minūtē ielaižot vārtus. Tomēr pirmā perioda otrajā pusē Miks Lipsbergs vienus vārtus atguva.

Otrās trešdaļas vidū Latvijas vienība izvirzījās vadībā, kad precīzs bija Edgars Lipsbergs, bet trešā perioda sākumā Rūdolfs Prūsis vairākumā latviešu pārsvaru palielināja.

Pusotru minūti līdz pamatlaika beigām slovēņi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un deviņas sekundes pirms finālsvilpes M.Lipsbergs panāca jau 4:1 «Mogo» labā.

Kā ziņots, pirmajā spēlē piektdien «Mogo» ar 2:1 apspēlēja Ungārijas komandu Miškolcu «Jegesmedvek», bet sestdien ar rezultātu 6:3 pieveica Spānijas vienību «Jaca».

Savukārt «Acroni» piektdien ar 3:1 pārspēja «Jaca», bet sestdien ar 3:4 piekāpās «Jegesmedvek».

Līdz ar to pēc trim kārtām «Mogo» tikusi pie deviņiem punktiem, bet Slovēnijas un Ungārijas komandas guvušas pa trim punktiem.

«Mogo» kvalifikācijas trešā posma D grupā gaida Itālijas čempioni «Asiago», Dānijas ceturtā spēcīgākā vienība Herningas «Blue Fox» un Kazahstānas čempioni Pavlodaras «Irtiš».

Trešais posms notiks no 20. līdz 22.novembrim, bet pēc tam tā četras spēcīgākās komandas iekļūs finālā, kas tiks aizvadīts no 8. līdz 10.janvārim.

Pavasarī «Mogo» par Latvijas čempionvienību hokejā kļuva pirmoreiz vēsturē. Savukārt šajā sezonā rīdzinieki deviņās spēlēs izcīnījuši 21 punktu un ir virslīgas līderi, par četriem punktiem apsteidzot astoņus dueļus aizvadījušo «Prizmu».

Šī gada sākumā Kontinentālajā kausā triumfēja Latvijas uzbrucēja Alekseja Širokova pārstāvētā Baltkrievijas komanda Grodņas «Ņeman», kas līdz ar to kvalificējās IIHF Čempionu līgas turnīram.

Savukārt Kontinentālā kausa otro kārtu pagājušajā sezonā neizdevās pārvarēt Latvijas tā brīža čempionei «Rīga»/«Prizma».