15.09.2013. 23:05
Šodien Valmierā tika aizvadīts "Skrien Latvija" skriešanas seriāla sestais posms, kas vienlaikus bija Latvijas čempionāts maratonā. Par valsts čempioniem 42.195 kilometru distancē kļuva Kristaps Bērziņš un Dace Lina.

Bērziņš, kuram šī bija debija maratonā, jau distances pirmajā pusē atrāvās no konkurentiem un pakāpeniski palielināja savu pārsvaru, galu galā finišu sasniedzot lepnā vientulībā – 2:30:36. Otro vietu, atpaliekot nepilnas trīs minūtes, ieņēma Anatolijs Macuks, bet trijnieku noslēdza lietuvietis Mindaugs Viršils.

Dāmām ātrākā bija Londonas olimpisko spēļu dalībniece Dace Lina, otrā finišu sasniedza Liene Bernsone – abām distances pieveikšanai pietika ar nepilnām trim stundām. Turklāt Bernsone, kam šis bija tikai otrais maratons, laboja savu personisko rekordu. Trešo vietu izcīnīja Laura Zariņa.

Pusmaratona distancē cīņā par uzvaru Jānis Višķers apsteidza Renāru Rozi. Lielāko daļu distances sportisti veica kopā, bet distances beigu daļā Višķers atrāvās un finišu sasniedza 10 sekundes ātrāk par Rozi. Trešo vietu izcīnīja krievs Jurijs Vinogradovs, kurš pirmo kontrolpunktu sasniedza kā līderis, bet turpinājumā uzņemto tempu nespēja noturēt.

Savukārt dāmām pusmaratonā ātrākā izrādījās Anita Kažemāka, apsteidzot Kitiju Valteri un Jolantu Liepiņu.

Tāpat Valmierā notika arī 10.5 un 5.8 kilometru skrējieni, kā arī 15 kilometru nūjošana un bērni skrējieni. Visi rezultāti pieejami šeit: Valmieras Maratons - Rezultāti

Valmieras maratons bija "Skrien Latvija" sestais posms. Skriešanas seriāls "Skrien Latvija" noslēgsies 12.oktobrī ar Siguldas pusmaratonu.

Vieta Sportists Valsts Rez.
1. Kristaps Bērziņš Latvija 2:30:36
2. Anatolijs Macuks Latvija 2:33:17
3. Mindaugs Viršils Lietuva 2:34:36