20.11.2015. 20:52
Latvijas čempionvienība hokejā Mogo piektdien ar graujošu neveiksmi sāka Itālijā notiekošo Kontinentālā kausa trešo kārtu.

Turnīra pirmajā mačā rīdzinieki ar 2:11 (1:3, 0:3, 1:5) piekāpās Kazahstānas čempionei Pavlodaras Irtiš.

Maču Mogo iesāka neveiksmīgi, tā sākumā nonākot iedzinējos ar 0:2, bet 19.minūtē Sergejs Durdins samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Tiesa, neilgi pirms pirmā pārtraukuma Irtiš atjaunoja divu vārtu pārsvaru.

Turpinājums Latvijas čempionei izdevās vēl neveiksmīgāks, jo otrās trešdaļas laikā tā nonāca iedzinējos ar 1:6, bet trešā perioda sākumā tablo vēstīja jau 1:7. Pēc tam Mogo labā otros vārtus iemeta Livars Lāns, bet noslēdzošā nogriežņa laikā Kazahstānas klubs guva vēl četrus vārtus, gūstot iespaidīgu uzvaru.

Irtiš komanda ir dibināta 2009.gadā, bet pēdējās trīs sezonas tā ir kļuvusi par Kazahstānas čempioni. Komandas sastāvā Kontinentālā kausa trešās kārtas turnīram pieteikti 11 vietējie hokejisti, astoņi Krievijas spēlētāji un trīs pārstāvji no Slovākijas.

Komandas galvenais treneris ir Ladislavs Lubina, kurš 1992.gadā Čehijas izlases sastāvā izcīnīja bronzas medaļas Albervillas olimpiskajās spēlēs.

Tikmēr Mogo uz turnīru devusies 21 hokejista sastāvā. Komandā ir arī spēlējošais treneris Oļegs Sorokins, otrās kārtas labākais vārtsargs Henrijs Ančs un rezultatīvākais spēlētājs Miks Lipsbergs.

Turpinājumā sestdien Latvijas klubs plkst.18 tiksies ar Dānijas ceturto spēcīgāko vienību Herningas Blue Fox, bet svētdien plkst.21.30 rīdzinieki spēkosies ar mājiniekiem Itālijas čempioni Asiago.

Tikmēr E apakšgrupā sacenšas Baltkrievijas čempioni Soļigorskas Šahtjor, Francijas vienība Ruānas Dragons, Polijas spēcīgākais klubs Tychy un Ukrainas čempionāta fināliste Kremenčuk, kuras sastāvā spēlē Latvijas hokejists Dmitrijs Komarnickis, bet pirmajam mačam pieteikts viņš nebija.

D un E grupu divas spēcīgākās komandas kvalificēsies finālam, kas tiks aizvadīts no 8. līdz 10.janvārim. Visas grupas savas cīņas aizvadīs sabraukumu formātā.

Pavasarī Mogo par Latvijas čempionvienību hokejā kļuva pirmoreiz vēsturē. Savukārt šajā sezonā rīdzinieki 12 spēlēs izcīnījuši 26 punktus un ir virslīgas līderi, par diviem punktiem apsteidzot 11 dueļus aizvadījušo Liepāju.

Šī gada sākumā Kontinentālajā kausā triumfēja Latvijas uzbrucēja Alekseja Širokova pārstāvētā Baltkrievijas komanda Grodņas Ņeman, kas līdz ar to kvalificējās Čempionu līgas turnīram.

Savukārt Kontinentālā kausa otro kārtu pagājušajā sezonā neizdevās pārvarēt Latvijas komandai Rīga/Prizma.