27.06.2015. 21:44
Sestdien Tērvetes novada Kroņaucē norisinājās Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā junioriem, sievietēm un jaunietēm. Sieviešu konkurencē triumfēja Lija Laizāne, junioru grupā nepārspēts negaidīti palika “RRS/ Purvciems” pārstāvis Mareks Kampe. Tikmēr starp jauniešiem ātrākais izrādījās “Talsi/ MSĢ” pārstāvis Kristers Ansons.

Latvijas čempionāta šosejas riteņbraukšanā otrajā sacensību dienā tika sadalīti trīs medaļu komplekti. Tērvetes novada Kroņaucē elites dāmas, juniori un jaunieši sacentās grupas braucienos 125, kā arī 71 kilometru garajās distancēs, kas veda pa 18 kilometru garo apli.

Pirmo reizi pēdējā desmitgadē Latvijas čempionāta sacensības grupas braucienā norisinājās sievietēm. Šoreiz dāmas brauca vienā braucienā ar junioru vīriem. 125 kilometru garajā distancē, kas sadalīta septiņos apļos jau no sākuma izveidojās trīs sportistu atrāviens, kurā iesaistījās - “NN Sporta kluba" braucējs Emīls Višķers, kā arī “RRS” pārstāvji – Aleksandrs Kulakovs un Iļja Tjagunovs. Vēlāk šo trio noķēra – “Tandēms” kluba braucējs Matīss Riekstiņš un rīdzinieks Mareks Kampe, bet no līderu vidus izkrita Višķers.

Izšķirošie mirkļi sākās pēdējā aplī, kad Kampe un Tjagunovs atrāvās no tehnisku problēmu piemeklējušā Riekstiņa. Uzvarētāja liktenis izšķīrās finiša spurtā, kur negaidīti par Latvijas jauno junioru čempionu kļuva trenera Jāņa Krišlauka audzēknis Mareks Kampe. Uzreiz aiz viņa sekoja “RRS/ Alfa” pārstāvis Iļja Tjagunovs. Uzvarētāja laiks distancē bija trīs stundas, 19 minūtes un 59 sekundes. Vietu uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena ieņēma “RRS/ Purvciems” sportists Nils Ķelderis, savam komandas biedram un Latvijas čempionam zaudējot 1 minūti un 48 sekundes.

Dāmu konkurencē vislabāk gāja mūsu profesionālajai riteņbraucējai Lijai Laizānei, kura ilgu laiku turējās kopā ar galvenajiem favorītiem junioru konkurencē. Finišā nevienai no konkurentēm neizdevās šādos apstākļos, braucot kopā ar junioriem, paspēkoties ar Laizāni līdz finišam. “Vaiano Fondriest” vienības sportiste izcīnīja Latvijas čempiones titulu, distanci veicot pēc trim stundām, 23 minūtēm un 28 sekundēm. Otrajā vietā finišēja un Latvijas vicečempiones titulu guva Dana Rožlapa. Tikmēr cīņā par trešo vietu Katrīna Jaunslaviete pārspēja Leldi Ardavu.

Jaunieši sacentās 71 kilometra garajā distancē. Par galveno favorītu Kroņaucē bija jāuzskata šī gada valsts čempionu kritērija un individuālajā braucienā Kristeru Ansonu. Izšķirošie notikumi cīņā par uzvaru sākās tikai pēdējā apļa izskaņā, kad vadībā atradās neliela grupiņa ar lielāko daļu favorītu tajā.

Finiša spurtā vadībā vispirms izrāvās Kristofers Bindemanis un Ādams Viens Rozenfelds, bet tad viņiem garām patraucās un par čempionu kļuva “Talsi/ MSĢ” pārstāvis Kristers Ansons. Viņš otrajā vietā atstāja Bindemani, bet trešajā Rozenfeldu.

Latvijas čempionāta kulminācija gaidāma svētdien Dobeles pilsētas centrā, kad plkst. 11:00 startēs grupas brauciens vīriešiem un senioriem. Uz starta stāsies teju visi labākie pašmāju riteņbraucēji, tostarp Gatis Smukulis, Aleksejs Saramotins. Toms Skujiņš, Krists Neilands un citi.

Informāciju sagatavoja:Latvijas Riteņbraukšanas federācija