04.09.2014. 21:25
Šogad Latvijas handbola Virslīgas čempionāts startēs 20. septembrī ar trijām spēlēm Ludzā, Ogrē un Aizkrauklē.

20. septembrī plkst. 15:00 ar SK "Latgols" un HK "Vaiņode" vīriešu komandu spēkošanos Ludzā oficiāli sāksies jaunā handbola sezona. Tajā pašā dienā plkst. 17:00 Aizkrauklē startēs arī sieviešu Virslīga – "Skrīveru" dāmas mērosies spēkiem ar "Dobeles SS/REIR". Savukārt plkst. 18:00 Latvijas vicečempioni "Ogre/Miandum" eksaminēs "ASK/LU" handbolistus.

Vīriešu Virslīgā šogad startēs "Dobeles Tenax", "HK Ogre", "SK Latgols", "Celtnieks/LSPA", "Jūrmalas Sports", "HK Vaiņode", ASK/LU un "LAT-98".

Šogad Virslīgā komandas aizvadīs trīs apļu turnīru, sacenšoties katra ar katru trīsreiz un kopumā regulārajā čempionātā aizvadot 21 spēli. "LAT-98" komanda spēlēs bez vietas izcīnīšanas tiesībām, taču iegūtie punkti pret šo komandu tiks skaitīti kopvērtējumā. Izslēgšanas spēlē "LAT-98" komanda nepiedalīsies.

Regulārā čempionāta uzvarētājs automātiski iekļūs pusfinālā, bet komandas, kas izcīnījušas no otrās līdz septītajai vietai sacentīsies ceturtdaļfinālā (2. vieta - 7. vieta, 3. vieta - 6. vieta un 4. vieta - 5. vieta). Komandas, kas ceturtdaļfinālā piedzīvos zaudējumus, tiks sarindotas no 5. līdz 8. vietai saskaņā ar regulārajā čempionātā izcīnītajām vietām. Ceturtdaļfinālā un pusfinālā komandas spēlē līdz divām uzvarām, finālā un spēlē par trešo vietu – līdz trijām uzvarām.

2014./2015.gada sieviešu Virslīgas čempionātā spēlēs "Stopiņu NHK", "SK Latgols", LSPA, "Dobeles SS/REIR", "Salaspils SS", "Skrīveri" un "LAT-98", kas piedalīsies bez vietas izcīnīšanas tiesībām un izslēgšanas spēlēs nestartēs. Arī sievietes aizvadīs triju apļu turnīru.

Izslēgšanas spēļu pusfināliem automātiski kvalificēsies regulārā turnīra divas labākās komandas, bet vienības, kas izcīnījušas no trešās līdz sestajai vietai aizvadīs ceturtdaļfinālus (3. vieta - 6. vieta un 4. vieta -5. vieta). Ceturtdaļfinālā uzvarētājas tiks noskaidrotas divu spēļu summā, pusfinālā, finālā un spēlē par trešo vietu – sērijā līdz divām uzvarām.

Vīriešu 1. līgā turnīrā piedalīsies "Stopiņu NHK", "RTU-S", "Jūrmalas Sports 2", "Skrīveri/Aizkraukle", SK "Latgols juniori", "Dobeles SS", "Celtnieks/Vangaži", "ONSC/HK Ogre", "Salaspils SS". Pirmā spēle 1.līgas turnīrā notiks 20.septembrī plkst. 18:45 starp "Skrīveri/Aizkraukle" un "Celtnieks/Vangaži" komandām.

Jāatgādina, ka šopavasar vīriešiem par čempioniem pēc 15 gadu pārtraukuma kļuva "Dobeles Tenax", sievietēm uzvaru izcīnīja "Stopiņu NHK", savukārt par 1.līgas uzvarētājiem tika kronēti "RTU-S" handbolisti. 2013./2014. gada sezonā vīriešu Virslīgā startēja 10 komandas, 1. līgā - astoņas, bet sieviešu čempionātā - sešas.

Pirmoreiz 2015. gada pavasarī notiks LHF kausa izcīņa vīriešu komandām, kurā piedalīsies četras labākās komandas, pamatojoties uz regulārajā čempionātā izcīnītajām vietām. LHF kausa izcīņa notiks jau pēc Latvijas čempionāta beigām – 2015. gada 22. un 23. maijā Dobelē.