09.04.2017. 09:15

Mārupes sporta hallē „Biolars/Jelgava” volejbolisti uzņems RTU/”Robežsardzi”. Sērijā ar 2-1 vadībā šobrīd ir Raimonda Vildes trenētie RTU/”Robežsardze” volejbolisti. Ja sērijas pirmajos divos mačos uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešami visi pieci seti, turklāt abas reizes uzvarēja komanda, kura mača gaitā bija vadībā ar 1-0 un 2-1, tad trešajā spēlē „Daugavas” Sporta namā rīdzinieki izcīnīja uzvaru ar 3-1.

Pēc neveiksmes pirmajā setā Jurija Deveikus trenētā „Biolars/Jelgava” bija ļoti tuvu panākumam otrajā cēlienā, kad galotnē tai piederēja četru punktu pārsvars, taču neveiksmīgas epizodes seta izšķirošajos brīžos liedza jelgavniekiem uzvarēt un 1-1 vietā rezultāts kļuvis 0-2. „Biolars/Jelgava” volejbolistiem tomēr izdevās parādīt raksturu un aizķert trešo setu, panākot 1-2, taču ceturtajā cēlienā rīdzinieki izskatījušies krietni svaigāk, turklāt viņu rindās ar jelgavniekus ar daudzajiem eisiem burtiski iznīcināja Andrejs Zavarotnijs. Cits „Biolars/Jelgava” kapracis trešajā mačā bija Aleksandrs Avdejevs, kurš guva 22 punktus. Jelgavnieku rindās rezultativitātes ziņā labu spēli aizvadīja vienīgi Kārlis Pauls Levinskis, sakrājot 20 punktus.

Vai RTU/”Robežsardzei” izdosies uzvarēt viesos un iekļūt finālā? Vai „Biolars/Jelgava” volejbolisti spēs savākties un savā laukumā izcīnīs tik nepieciešamo uzvaru, panākot sērijas piekto spēli? Atbildes uz šiem jautājumiem sniegs sērijas ceturtā spēle svētdien Mārupē.

„Poliurs/Ozolnieki” vienība sēriju pret Jēkabpils „Lūšiem” sāka ar divām sausajām uzvarām un trešdien Jēkabpilī tai bija visas iespējas pabeigt sēriju, taču daudzu skatītāju (pilna zāle – A.J.) atbalstītie „Lūši”, kuriem atkāpšanās ceļa vairs nebija, sarīkoja pretiniekiem īstu kauju, uzvarot ar 3-1. Lielā mērā uzvarētāju liktenis izšķīrās trakajā trešā seta galotnē, kurā jēkabpiliešiem vairākas reizes bija setbumba un beigu beigās viņiem izdevās uzvarēt ar 34:32, tajā brīdi pēc setiem panākot 2-1. „Lūšiem” sērijas trešajā spēlē izdevās veiksmīgi nospēlēt blokā, kā arī neļaut pretinieku spēlētājiem izmantot galvenos uzbrukuma virzienus.

„Lūšu” galvenais treneris Mārcis Obrumans pēc sērijas trešā mača pauda apņēmību uzvarēt arī svētdien Ozolniekos: „Pirms trešā mača nospriedām – spēlējam brīvi un atraisīti, jo mums jau vairs nav ko zaudēt. Sanāca. Uz Ozolniekiem dosimies, lai atgrieztu sēriju Jēkabpilī. Skatītāji to tiešām vēlas,” pēc pirmās uzvaras sērijā klāstīja „Lūšu” vadītājs.

„Poliurs/Ozolnieki” centīsies jau šodien pielikt sērijai punktu un savu skatītāju priekšā izcīnīt vietu finālā. Savukārt iepriekšējā mačā uzvaras garšu sajutušie „Lūši”, kuriem atkāpšanas ceļa pēc pirmajām divām sērijas spēlēm vairs nav, darīs visu, lai atgrieztu sēriju Jēkabpilī.

Latvijas čempionāta pusfināla sēriju piektās spēles, ja tās būs nepieciešamas, risināsies trešdien.

Izmantotie resursi:volejbols.lv