26.06.2015. 10:26
Nedēļas nogalē no 26. līdz 28. jūnijam Rīgā “Beach Box” āra laukumos (Brīvības gatvē 201) norisināsies ERGO OPEN Latvijas pludmales volejbola čempionāta 3. posma cīņas vīriešu un sieviešu duetiem, pēc svētku aizvadīšanas solot atkal lieliskas cīņas smilšainajos laukumos.

Dalībnieku sastāvs līdzīgi kā sezonas pirmajos divos posmos vīriešiem atkal solās būt ļoti stiprs, jo turnīram pieteikušies vairāki vadošie Latvijas pludmales volejbola dueti. Par neveiksmi iepriekšējo divu posmu finālos revanšēties vēlēsies Haralds Regža/Armands Āboliņš. Haraldam šis būs pirmais turnīrs Eiropas spēļu čempiona godā.

Pirmo divu posmu uzvarētāju – Mārtiņa Pļaviņa un Hermana Egleskalna duets šoreiz izpaliks, jo Mārtiņš kopš ar Aleksandru Samoilovu sestdien Nīderlandē sāks dalību pasaules čempionātā. Taču Hermans Egleskalns būs dalībnieku pulkā, spēlējot kopā ar Arti Caicu.

Vieni no favorītiem noteikti būs Ruslans Sorokins/Aleksandrs Solovejs, kuri pirmajā posmā bija trešie, bet otro posmu izlaida. Otro posmu pēc kārtas uz goda pjedestāla lūkos tikt Rihards Finsters/Edgars Točs, kuri pirmajā posmā Jūrmalā palika ceturtie, bet otrajā posmā Jēkabpilī bija trešie.

Dalībnieku vidū būs arī Lietuvas un Igaunijas dueti – Lukass Kazdailis/Arns Rumševics un Maksims Petrovs/Aleksejs Povjakels.

Sacensībām ir pieteikušies 37 dueti, no kuriem 16 uzreiz ir tikuši pamatsacensībās, bet pārējie piedalīsies kvalifikācijas sacensībās, noskaidrojot vēl astoņus pamatsacensību dalībniekus. Tāpat kā iepriekšējos posmos, labākie dueti nopelnīs Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) ranga punktus. 1. vieta saņems astoņus punktus, 2.vieta - sešus, 3.vieta - četrus, 4.vieta - divus, bet 5. līdz 8.vieta saņems pa vienam punktam kopējā FIVB reitinga ieskaitē.

Dāmām pieteikušās 17 komandas, tostarp visas labākās Latvijas pludmales volejbolistes. Dalībnieku vidū būs gan Alise Lece/Marta Ozoliņa, Tīna Graudiņa/Linda Elizabete Gramberga, gan Inese Jursone/Lana Sorokina.

ERGO OPEN Latvijas pludmales volejbola čempionāta pirmajā posmā, kas no 29. līdz 31. maijam norisinājās “Baltic Beach Hotel” pludmales volejbola stadionā, Majoros, uzvaru svinēja Mārtiņš Pļaviņš/Hermans Egleskalns, kuri finālā pārspēja Haraldu Regžu/Armandu Āboliņu. Trešo vietu izcīnīja Ruslans Sorokins/Aleksandrs Solovejs, bet ceturtie palika Rihards Finsters/Edgars Točs. Otrajā posmā, kas 13. un 14. jūnijā tika aizvadīts Jēkabpilī, un kurā startēja tikai vīri, pirmās divas vietas bija nemainīgas, bet trešo ieņēma Finsters/Točs, kamēr ceturtie palika Ģirts Glāzers/Sandris Andrejevs. Sievietēm pirmajā posmā uzvarēja Inese Jursone/Tīna Graudiņa, otrās bija Alise Lece/Marta Ozoliņa, trešās Sanda Ragozina/Paula Zirģele.

Šosezon ERGO OPEN Latvijas čempionātā pludmales volejbolisti sacentīsies piecos posmos. Skatītāji Latvijas čempionāta posmus varēs vērot arī Saulkrastos un Daugavpils novadā, bet čempionāta fināls no 11. līdz 13. septembrim notiks Jūrmalā. Starp čempionāta posmiem būs arī tradicionālās “King&Queen of the beach” turnīrs, kas arī notiks Jūrmalā.

Skatītāji laipni aicināti uz visiem Latvijas čempionāta ERGO OPEN posmiem, jo sezonas beigās kāds no līdzjutējiem kļūs par „Electra Fashion Cruiser” divriteņa īpašnieku!

Jau trešo gadu Latvijas pludmales volejbola čempionāta ģenerālsponsors ir apdrošināšanas sabiedrība ERGO. Turnīru atbalsta „LDz Infrastruktūra” Jūrmalas un Jēkabpils pilsētas dome.