05.06.2013. 08:31

Dalību Eiropas boksa čempionātā amatieriem, kas šajās dienās norisinās Baltkrievijas pilsētā Minskā otrdien noslēdza Latvijas bokseri, kam neizdevās atkārtot iepriekšējo gadu panākumus un ielauzties labāko pieciniekā.

Jau ziņots, ka 2008.gada Eiropas čempionāta bronzas medaļnieks Nikolajs Grišuņins savā pirmajā cīņā svara kategorijā līdz 81 kilogramam ar 1-2 piekāpās moldāvam Čobanam Petram, tādejādi no turnīra izstājoties. Viņam 17.vieta.

Vislabāk un daudzsološāk sacensības iesāka svarā līdz 60 kilogramiem startējošais Artjoms Ramlavs, kurš turnīru iesāka ar uzvaru pret moldāvu Pjotru Apostolu. Nākamajā cīņā viņam pretī stājās itālis Donato Kozensa. Uzvaras gadījumā Ramlavs, kā minimums, atkārtotu 2010.gada Eiropas čempionāta sasniegumu (piektā vieta). Pēc Latvijas Boksa federācijas ģenerālsekretāra Genādija Glazkova vārdiem, Ramlavs cīņā demonstrējis pārliecinošāku sniegumu un bijis labāks, tomēr uzvara negaidīti atdota itālim. "EUBC prezidents ir itālis Franko Frančelli... Šeit varēja uzvarēt tikai ar nokautu," uz netaisnību norādīja Glazkovs. Ramlavs ierindojās devītajā vietā.

Artūrs Ahmetovs svarā līdz 64 kilogramiem līdzīgā cīņā bija spiests piekāpties armēņu izcelsmes Vācijas bokserim Artjomam Harutunjanam, bet svarā virs 91 kilograma Raitis Sinkevičs spraigā cīņā ar 1-2 zaudēja Vācijas pārstāvim Emiram Ahmatovičam. Abi tādejādi ieņēma devītās vietas.