03.05.2014. 21:32

, LSM.LV - Sports

Spēcīgajā "Pro Open" grupā, kur sacentās junioru un elites sportisti, Mārupē uzvarēja "Tālava/Valmiera" braucējs Kristers Lejiņš. Nestartējot vairākiem favorītiem, priekšbraucienos divas uzvaras izcīnīja Lejiņš un "Mārupes" pārstāvis Elvis Puroms. Tikmēr pa reizei nepārspēti palika Klāvs Lisovskis ("X klubs Ozolnieki") un Māra Štromberga aģentūras sportists Toms Skujiņš, kurš atgriezās BMX sacensībās pēc neliela pārtraukuma. Lielajā finālā ātrākais visai pārliecinoši bija Lejiņš, otrajā vietā atstājot Lisovski, bet trešajā - Skujiņu.

M17+ konkurencē favorīta statusu attaisnoja pērnās sezonas uzvarētājs Kristaps Konrāds. Savukārt B16 jauniešu konkurencē triumfēja lietuvietis Gabriels Pabiansks, kurš otrajā vietā atstāja pagājušā gada čempionu Helviju Babri no Vecpiebalgas. Meiteņu 14+ grupā spraigā cīņā uzvaru izcīnīja Vineta Pētersone, bet krūzeros nepārspēti ventspilnieks Kristaps Ezītis un saldenieks Žaks Jaunbrālis. Azartiskas un ne mazāk spraigas cīņas notika arī jaunākajās vecuma grupās.

Sacīkstēs bija pārstāvēti ne tikai visi Latvijas BMX klubi, bet par uzvarām cīnījās sportisti arī no Igaunijas un Lietuvas. Īsi pirms sacensību sākuma 2013. gada valsts čempioni svinīgi pacēla Latvijas karogu.

Sacensību nedēļas nogales turpinājumā svētdien notiks Mārupes kausa izcīņa, bet čempionāta otrais posms 24. maijā norisināsies Jelgavā. "Pro Open" grupā junioru un elites grupu sportisti Latvijas čempionu titula ieguvējus noskaidros vienās sacensībās 5.jūlijā Rubenē.