19.01.2014. 19:15

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Latvijai pirmo etapu veica Rolands Pužulis, kurš divās šaušanās izmantoja vienu rezerves patronu un posmu beidza 19.vietā, kad no līderiem jau zaudēja gandrīz trīs minūtes. Otrajā etapā trasē devās Toms Praulītis un viņš otrajā šaušanā jau slēpoja soda apli, atkrītot uz priekšpēdējo, 23.vietu.

Trešajā etapā Aleksandrs Patrijuks otrajā šaušanā ar 13 patronām sašāva vien vienu mērķi un slēpoja četrus soda apļus. Pēc tiem viņš no priekšpēdējās vietas jau atpalika par četrām minūtēm, bet stafetes maiņas brīdī - piecām. Pēdējo etapu Latvijai veica Edgars Piksons, kurš pirmajā šaušanā bija nekļūdīgs, bet pēc tās tika noņemts no trases, jo bija apsteigts par apli. Tā kā Itālija nepabeidza distanci, Latvijas komanda noslēgumā ieņēma 22.vietu, septiņās šaušanās izmantojot astoņas rezerves patronas un veicot piecus soda apļus.

Augšgalā par uzvaru sīvi sacentās Zviedrijas un Francijas komandas, finišā par 2,6 sekundēm pārākiem tomēr esot francūžiem. Astoņās šaušanās Francija izmantoja vien četras rezerves patronas, savukārt Zviedrija ne tikai izmantoja piecas rezerves patronas, bet arī veica soda apli.

Savukārt trešo vietu izcīnīja Vācija, kas uzvarētājiem zaudēja 38,8 sekundes.

Svētdien bija plānots aizvadīt arī 4x6 kilometru stafeti dāmām, tomēr pēkšņi uznākušas miglas dēļ tā otrajā posmā tika pārtraukta.

Šis bija pēdējais Pasaules kausa posms pirms Soču ziemas olimpiskajām spēlēm. Pirms tām vēl Čehijā notiks Eiropas čempionāts, bet atlikušie trīs Pasaules kausa posmi norisināsies jau pēc Olimpiādes.

Rastorgujevs un Juškāne, visticamāk, būs vienīgie Latvijas pārstāvji Soču ziemas olimpiskajās spēlēs. Dalībai olimpiskajās spēlēs rīkotāji dalīs arī īpašos ielūgumus jeb «wild card», tomēr Latvijai praktiski nav cerību kādu no tiem iegūt. Pirms sezonas uz to varēja pretendēt Piksons, tomēr viņa rezultāti Pasaules kausa sacensībās nav bijuši pietiekami labi.Super Nova, sporta klubs Aviācijas 15, Rīga, LV-1057
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties