15.02.2015. 17:21
Latvijas biatlonisti svētdien ierindojās priekšpēdējā vietā starp 21 komandu Norvēģijā notikušajā Pasaules kausa sezonas astotajā posmā 4x7,5 kilometru stafetē.

Latvijai kā pirmais startēja tās līderis Andrejs Rastorgujevs, kurš bija ļoti neveiksmīgs šaušanā, divās ugunslīnijās izmantojot visas sešas rezerves patronas un pie viena noslēpojot arī trīs soda apļus. Tikmēr pēc tam startējušies Rolands Pužulis, Roberts Slotiņš un Toms Praulītis šāva sekmīgāk, taču gausais solis trasē neļāva uzlabot savas pozīcijas.

Kopumā Latvija izmantoja desmit rezerves patronas un noslēpoja trīs soda apļus.

Tikmēr pie uzvaras spraigā finiša sprintā tika Krievijas komanda, kurai uzvaru izcīnīja Antons Šipuļins. Šī izlase, kurā startēja arī Jevgēņijs Garaņičevs, Maksims Cvetkovs un Dmitrijs Mališko, finišā tikai par divām sekundes desmitdaļām apsteidza Vāciju.

Zīmīgi, ka Krievija šajās sacensībās ne tikai izmantoja piecas rezerves patronas, bet arī slēpoja vienu soda apli. Tikmēr vācieši izmantoja sešas rezerves patronas.

Pirmo trijnieku tikmēr noslēdza Austrija, kas krieviem zaudēja nepilnu minūti, izmantojot sešas rezerves patronas.

Tikmēr pie uzvaras svētdien sieviešu 4x6 kilometru stafetē tika Čehijas biatlonistes.

Čehijas sastāvā šajās sacensībās startēja Eva Puskarčikova, Gabriela Soukalova, Jitka Landova un Veronika Vitkova, šaušanā izmantojot piecas rezerves patronas, bet finišā viņām par 28,3 sekundēm izdevās apsteigt Itāliju, kas izmantoja tikai divas rezerves patronas.

Čehijas biatlonistēm šī bija jau trešā uzvara stafetē šīs sezonas Pasaules kausa posmos.

Savukārt pirmo trijnieku svētdien noslēdza Francija, kas izmantoja piecas rezerves patronas.

Tikmēr Igaunijas komanda izcīnīja 12.vietu, turklāt šaušanā tā izmantoja tikai vienu rezerves patronu.

Šī posma ievadā ceturtdien Rastorgujevs 20 kilometru individuālajās sacensībās vienīgo kļūdu pieļāva pēdējā šāvienā, ierindojoties 22.vietā, savukārt uzvaru guva iepriekšējo trīs sezonu Pasaules kausa ieguvējs Martēns Furkadus.

No pārējiem Latvijas biatlonistiem Pužulis ar divām kļūdām šaušanā ierindojās 87.vietā, bet Praulītis ugunslīnijās pieļāva četras kļūdas un palika pēdējā, 94.vietā.

Savukārt dāmu sacensībās 15 kilometru distancē Baiba Bendika ar divām kļūdām šaušanā ierindojās 79.vietā, kas ir augstākais rezultāts viņas karjerā Pasaules kausa sacīkstēs. Par uzvarētāju kļuva Kaisa Mekereinena no Somijas, kura visnotaļ apgrūtinošas redzamības apstākļos šaušanā nepieļāva nevienu kļūdu.

Tikmēr sestdien sprintā Rastorgujevs jau pirmajā ugunslīnijā pieļāva trīs kļūdas un finišēja vien 51.vietā, paliekot ārpus punktu zonas, savukārt uzvaru izcīnīja Arnds Peifers no Vācijas, gūstot savu pirmo panākumu vairāk nekā trīs gadu laikā.

Vēl Slotiņš ar vienu kļūdu ierindojās 86.vietā, bet Pužulis pieļāva trīs kļūdas, paliekot 94.vietā starp 97 sportistiem.

7,5 kilometru sprintā dāmām Baiba Bendika ieņēma 88.vietu, bet pie kārtējās uzvaras tika baltkrieviete Darja Domračeva, pārņemot līderpozīciju kopvērtējumā.

Sezonas turpinājumā marta ievadā sāksies pasaules čempionāts, bet pēc tā vēl Krievijā risināsies Pasaules kausa devītais posms.

Iepriekšējās sezonas Pasaules kausa noslēguma kopvērtējumā Rastorgujevs izcīnīja 16.vietu, kas ir Latvijas sportistu trešais visu laiku augstākais panākums. Pasaules kausa sacensībās Rastorgujevs iepriekšējā sezonā astoņās sacensībās iekļuva labāko desmitniekā. Savukārt Soču olimpiskajās spēlēs viņam sekmīgākā bija devītā vieta 12,5 kilometru iedzīšanas distancē.

Tāpat Latvijas pārstāvis pagājušajā sezonā kļuva par Eiropas čempionu individuālajā distancē, bet sprintā izcīnīja bronzu.

Šosezon Rastorgujevs noslēdzis četru gadu sadarbības vienošanos ar «Norvik» banku, kas kļuvusi par viņa ģenerālsponsoru.

Šosezon Latvijas biatlona izlasē vairs nav Edgara Piksona, kurš pēc pozitīvām dopinga analīzēm saņēmis divu gadu diskvalifikāciju un noslēdzis karjeru. Savukārt biatlonam šosezon pievērsies vismaz uz laiku bija pēdējo gadu Latvijas labākais distanču slēpotājs Arvis Liepiņš.

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439