09.01.2014. 19:50
Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļa (FIBA Europe) ceturtdien, 9. janvārī, paziņoja, ka 2015. gada Eiropas čempionāta otrā kvalifikācijas turnīra izloze notiks 3. februārī plkst. 14:00 Barselonas viesnīcā "Majestic". Piecas stundas vēlāk turpat notiks Pasaules kausa izcīņas izloze.

Eiropas čempionāta piedāvājumā palikušas 16 no 24 ceļazīmēm. Par ceļojumu uz finālturnīru Ukrainā sacentīsies 29 valstis. Deviņas no tām – Bosnija un Hercegovina, Somija, Vācija, Grieķija, Izraēla, Itālija, Polija, Krievija un Turcija – ir pieteikušās Pasaules kausa izcīņas “wild-card”.

Ceļazīmes uz finālturnīru ir nodrošinājušas astoņas valstis – pirmā kvalifikācijas turnīra uzvarētāja Igaunija, kā arī septiņas komandas, kuras uzrādīja labākos rezultātus 2013. gada Eiropas čempionātā. Tās ir Francija, Lietuva, Spānija, Horvātija, Slovēnija, Ukraina un Serbija.

Komandas, kuras iegūs “wild-card” dalībai Pasaules kausa izcīņā, automātiski garantēs braucienu uz 2015. gada Eiropas čempionātu. Piemēram, ja “wild-card” saņems divas Eiropas komandas, par atlikušajām 14 ceļazīmēm sacentīsies 27 komandas.

Izlozei pieteiktās komandas atbilstoši 2013. gada rezultātiem: Itālija, Somija, Beļģija, Latvija, Grieķija, Lielbritānija, Bosnija, Čehija, Zviedrija, Turcija, Gruzija, Melnkalne, Vācija, Izraēla, Maķedonija, Polija, Krievija; Baltkrievija, Austrija, Bulgārija, Dānija, Ungārija, Islande, Luksemburga, Nīderlande, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Šveice.

Kvalifikācijas sacensībām nav pieteikušās trīs valstis, kuras startēja 2013. gada čempionāta kvalifikācijā – Azerbaidžāna, Albānija un Kipra. Tā saucamajā “mazo valstu čempionātā” piedalījās septiņas komandas, tai skaitā Andora, Moldova, Malta, Sanmarīno, Velsa, Skotija un Gibraltārs.

Izmantotie resursi:FIBA EuropePārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties