14.08.2015. 20:14

, LSM.LV - Sports

Jānis Blūms Latvijas izlasē guva 13 punktus, Kristaps Janičenoks pievienoja astoņus, bet Kaspara Vecvagara rēķinā bija septiņi punkti. Pieredzējušajā Itālijas izlasē, kuras sastāvā laukumā devās vairāki Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) pieredzi uzkrājuši basketbolisti, ar 22 punktiem izcēlās Danilo Galinari.

Divarpus minūtes pirms pirmā puslaika beigām Itālijas izlases pārsvars sasniedza 20 punktu (47:27), bet līdz pēdējam pārtraukumam, kurā itālieši devās ar 23 punktu handikapu (69:46), mača iznākums praktiski bija izšķirts.

Itāliešiem izdevās rezultatīvs sākums, trīsarpus minūtēs panākot 14:5 pārsvaru. Ceturtdaļas turpinājumā Latvijas basketbolisti aizsardzībā pretiniekus spēja nobremzēt, tomēr rezultāta starpība būtiski nesaruka. Pēc pārtraukuma nedaudz lēnākā cīņā spēku samērs bija līdzvērtīgs, tomēr Itālijas izlase spēja ieturēt savu spēles stilu un ar atrāvienu rezultatīvās puslaika beigās iekrāja 18 punktu vadību (52:34).

Atsākot spēli, Itālijas izlase četrās minūtēs panāca 62:39 un ar tādu pašu 23 punktu pārsvaru pabeidza trešo ceturtdaļu, lai gan pēc Blūma veiksmīgas iesaistīšanās spēlē un viņa septiņiem punktiem pēc kārtas Latvijas basketbolisti iepriekš spēja pietuvoties līdz 46:62. Pēdējā ceturksnī vairāk spēles laika bija rezervistiem.

Latvijas izlase uz Tbilisi devās 13 basketbolististu sastāvā, bet viens spēlētājs katrā mačā paliks nepieteikts. Spēlē pret Itāliju malā palika Mārtiņš Laksa. Vēl divi kandidāti Žanis Peiners un Andrejs Šeļakovs turpina gatavoties Rīgā un komandas darbā atkal iekļausies jaunnedēļ.

Pārbaudes turnīra turpinājumā Latvijas izlase sestdien spēlēs pret Gruziju, bet svētdien - pret Igauniju. Abas spēles tiešraidē plkst. 17 varēs redzēt LTV7. Gruzīni pirmajā spēlē ar 90:55 uzveica Igaunijas izlasi.

Pirmajās divās pārbaudes spēlēs Latvijas izlase Rīgā uzveica Poliju (84:82) un Slovēniju (73:66).

Pēc atgriešanās no Gruzijas nākamās pārbaudes spēles izlasei paredzētas no 21. līdz 23.augustam Hamburgā, kur latvieši trešo reizi startēs Vācijas Basketbola federācijas Superkausa izcīņā kopā ar mājiniekiem vāciešiem, Turcijas un Polijas basketbolistiem. Gatavošanās ciklu Bagatska vadītā komanda noslēgs ar pārbaudes spēli 29.augustā "Arēnā Rīga" pret Maķedoniju.

Pirmo spēli Eiropas čempionātā Latvijas valstsvienība "Arēnā Rīga" aizvadīs 5.septembrī pret Beļģiju, bet grupas kārtas turpinājumā tiksies ar Lietuvu (6.septembrī), Čehiju (7.septembrī), Ukrainu (9.septembrī) un Igauniju (10.septembrī). Grupas četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēlēs, kas risināsies Lillē, Francijā.