27.08.2014. 20:05
Latvijas vīriešu basketbola izlase pēc 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra noslēdzošā - sestā - mača pirmā puslaika izbraukumā spēlē neizšķirti 37:37 ar Rumānijas valstsvienību.Pēc pirmā puslaika Latvijas valstsvienības...

Pēc pirmā puslaika Latvijas valstsvienības rindās rezultatīvākais ar astoņiem punktiem ir Kristaps Janičenoks, bet septiņi punkti Kasparam Bērziņam.

Mača sākums izvērtās labāk Rumānijai, kas pirmajās minūtēs izvirzījās vadībā ar 7:3, tomēr Latvija spēja atspēlēties, pēc Kristapa Janičenoka trāpīgā tālmetiena trešajā minūtē panākot neizšķirtu 9:9. Turpinājums viesiem izvērtās sekmīgāks, jo pēdējā ceturkšņa minūtē Dairis Bertāns ar precīzu metienu panāca jau 22:13.

Tiesa, otrās ceturtdaļas sākumā rumāņi bija pietuvojušies jau vairs tikai līdz minimumam - 21:22, turklāt pēc tam ar precīzu trīspunktnieku izvirzījās arī vadībā. Līdz ceturtdaļas vidum Latvija veica izrāvienu, panākot 30:24 sev par labu, taču nākamajās pāris minūtēs nespēja gūt ne punkta, ļaujot Rumānijai panākt izlīdzinājumu. Puslaika izskaņā abas izlases aizvadīja līdzīgu, taču nervozu cīņu, ko ar sekmīgu caurgājienu pēdējā sekundē noslēdza Bertāns, panākot neizšķirtu 37:37.

Arī šajā mačā nepiedalās Jānis Timma - viņu sastāvā aizstāj Ingus Jakovičs.

Jau vēstīts, ka atlases cikla pirmajā spēlē Latvija izbraukumā ar rezultātu 62:50 pārspēja Zviedriju, bet turpinājumā izcīnīja divus panākumus savā laukumā - ar 86:66 uzvarēja Slovākiju un ar 88:65 pārspēja arī Rumāniju.

Savukārt otrais aplis tika iesākts pirms nedēļas, kad "Arēnā Rīga" dramatiskā cīņā pagarinājumā ar 79:76 tika pieveikta Zviedrija. Savukārt svētdien Slovākijā ar 89:65 pārliecinoši tika pārspēta vietējā valstsvienība.

Šobrīd EČ kvalifikācijas turnīra F apakšgrupā Latvija ar pieciem piecās cīņās ir pirmā, Rumānija ar četrām uzvarām ir otrā. Abas komandas tādejādi nodrošinājušas vietu Eiropas čempionāta finālturnīrā. Savukārt Zviedrija ar vienu panākumu trijnieku noslēdz, tikmēr piecas neveiksmes līdz šim cietusi Slovākija.

Iepriekš atlases cikla sagatavošanās posmā Latvijas izlase astoņās pārbaudes spēlēs izcīnīja trīs uzvaras. Tās tika gūtas pret Igauniju un Lielbritāniju, bet zaudējumi piedzīvoti pret Igauniju, kā arī Lietuvu, Vāciju, Krieviju un Izraēlu.

Eiropas čempionāta finālturnīra norises vieta tiks izraudzīta septembrī, jo tiesības uzņemt sacensības valsts politiskās situācijas dēļ atņemtas Ukrainai. Uz tiesībām rīkot daļu finālturnīra pretendē astoņas valstis, kuru vidū ir arī Latvija. Rīkotāji tiks izraudzīti no to valstu vidus, kuru komandas būs izcīnījušas tiesības spēlēt finālturnīrā.

Finālturnīram kvalificēsies septiņu atlases grupu uzvarētāji, kā arī seši labākie otro vietu ieguvēji.

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības sastāvs 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā: Jānis Strēlnieks, Jānis Blūms, Dairis Bertāns, Ingus Jakovičs, Aigars Šķēle, Kristaps Janičenoks, Jānis Timma, Mareks Mejeris, Rolands Freimanis, Kaspars Bērziņš, Mārtiņš Meiers, Ronalds Zaķis, Ronalds Šmits.