03.08.2014. 20:35
Latvijas vīriešu basketbola izlase, noslēdzot Superkausa turnīru Vācijā un gatavošanās ciklu 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, svētdien ar rezultātu 86:94 (20:22, 22:15, 19:34, 25:23) piekāpās Izraēlas valstsvienībai.

Trijās šī turnīra spēlēs latvieši trīs dienu laikā piedzīvoja trīs zaudējumus, kas licis ieņemt pēdējo, ceturto, vietu.

Ļoti rezultatīvs svētdienas spēlē bija Dairis Bertāns, kurš guva 25 punktus, bet 12 punktus iekrāja Rolands Freimanis. Ar 11 punktiem maču noslēdza Kristaps Janičenoks, bet kā vienīgais pie punktiem netika Ingus Jakovičs.

Pirmajā ceturtdaļā Latvijas izlase visu laiku atradās iedzinējos, vairākas reizes ļaujot pretiniekiem iekrāt sešu punktu pārsvaru, bet tās beigās pietuvojoties līdz divu punktu atstatumam. Otrajā ceturtdaļā iniciatīva jau pārgāja Latvijas vienības pusē, kas ar 7:0 izrāvienu panāca astoņu punktu handikapu.

Latvijas izlase pārtraukumā devās kā vadībā esošā komanda, tomēr trešo ceturtdaļu sāka ar astoņiem pēc kārtas zaudētiem punktiem, kas vadību atkal deva Izraēlai. Turpinājumā latvieši reizi panāca neizšķirtu, taču neveiksmīgās ceturtdaļas beigas lika nonākt iedzinējos ar 12 punktiem.

Noslēdzošajā ceturtdaļā Latvijas vienība pietuvojās līdz astoņu punktu atstatumam, kad Izraēlas izlase veica 10:0 izrāvienu un izšķīra cīņas likteni. Lai arī trīs minūtes pirms mača beigām latvieši panāca vairs tikai sešu punktu deficītu, spēka vēl vienai ofensīvai pietrūka.

Šai spēlei pieteikts nebija Jānis Timma.

Pirmajā kārtā piektdien Latvijas izlase ar 74:75 zaudēja Vācijai, bet Krievija uzvarēja Izraēlu ar 82:75. Savukārt sestdien Izraēla pārspēja vāciešus ar 91:84, bet Latvija ar 64:73 piekāpās arī Krievijai.

Citā svētdienas spēlē Vācijas izlase ar 84:75 pārspēja Krieviju, kopvērtējumā ieņemot otro vietu aiz Izraēlas.

Zīmīgi, ka pārbaudes turnīrs risinājās Bambergas pilsētā, kuras klubam «Brose Baskets» šonedēļ pievienojās Latvijas izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks.

Vācijas Basketbola federācijas rīkotā Superkausa izcīņa ar četru līdz sešu komandu līdzdalību risinās kopš 1987.gada, un šogad notika jau 26.reizi. Latvijas valstsvienība Superkausa izcīņā piedalījās otro reizi. Debija notika 2004.gadā, ieņemot trešo vietu.

Uz turnīru Latvijas izlases rindās ceļgala sāpju dēļ nebija devies uzbrucējs Andrejs Gražulis. Sacensībās piedalījās visi 13 pārējie izlases kandidātu sarakstā esošie spēlētāji, ieskaitot Kasparu Bērziņu, kurš komandai pievienojās vien šonedēļ. Iepriekš valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis izteicies, ka, pilnīgi iespējams, līdz Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram vairs neviens spēlētājs netiks atskaitīts.

2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā no 10. līdz 27.augustam Latvija samēros spēkus ar Zviedrijas, Rumānijas un Slovākijas izlasēm.

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības sastāvs pārbaudes turnīram Vācijā: Jānis Strēlnieks, Jānis Blūms, Dairis Bertāns, Aigars Šķēle, Ingus Jakovičs, Kristaps Janičenoks, Jānis Timma, Mareks Mejeris, Rolands Freimanis, Kaspars Bērziņš, Mārtiņš Meiers, Ronalds Zaķis, Ronalds Šmits.