11.07.2012. 21:18
Latvijas sieviešu basketbola izlase noslēdzošajā un ļoti svarīgajā 2013.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pēdējā spēlē trešdien ar rezultātu 80:47 (30:17, 16:12, 16:7, 18:11) sagrāva Somijas valstsvienību.

Tomēr pagaidām vēl nav zināms vai latvietes kvalificēsies finālturnīram. Tagad tai jācer uz vienu no diviem variantiem - Itālijas uzvaru pār Grieķiju, vai arī Itālijas zaudējumiem gan Grieķijai, gan Somijai.

Aizvadītajā mačā rezultatīvākā Latvijas izlasē 16 punktiem un iespaidīgām 24 atlēkušajām bumbām bija Zane Tamane. Šis kļuvis par jaunu Latvijas izlases rekordu izcīnītajās bumbās oficiālās spēlēs.

Vēl šajā mačā 15 punktus guva Kristīne Kārkliņa, bet Liene Jansone izcēlās ar 12 punktiem.

Jau no pirmajām minūtēm spēle iesākās rezultatīvi un īpaši veiksmīgi spēlēja latvietes. Pirmajā ceturtdaļā Kārkliņa guva 12 punktus, bet Latvija izvirzījās vadībā ar 30:17. Otrajā spēles daļā Latvijas basketbolistes turpināja spēlēt ļoti aktīvi. Cīņas gaita nemainījās, mājinieču pārsvars turpināja augt, bet vairs ne tik pārliecinoši. Pēc pirmā puslaika viņas atradās vadībā ar 46:29.

Otro puslaiku somietes centās sākt aktīvāk, tomēr mājinieces neļāva viņām pārlauzt cīņas gaitu un drīz vien panāca arī 20 punktu pārsvaru, bet pēc trešās desmitminūtes jau bija vadībā ar 62:36. Cīņas pēdējā daļā latvietes atzīmējās vēl ar vairākām skaistām epizodēm un pārliecinoši sagrāva pretinieces.

Latvijai svarīgais Itālijas un Grieķijas valstsvienību mačs šovakar sāksies plkst.21.30. Savukārt pret Somiju itālietes cīnīsies sestdien.

Latvijas un Somijas komandu pirmā apļa spēlē latvietes piekāpās pretiniecēm izbraukumā ar rezultātu 62:65.

Pārējos pirmā apļa mačos Latvijas valstsvienība ar 71:52 savā laukumā pieveica Itāliju, ar 95:60 izbraukumā sagrāva Luksemburgu un ar 63:46 savu skatītāju priekšā pārspēja Grieķiju.

Savukārt otrā apļa pirmajā cīņā Latvija ar 57:60 izbraukumā piekāpās Itālijai, pēc tam savā laukumā ar 70:44 pārliecinoši uzvarēja Luksemburgas izlasi, bet trešajā spēlē ar 49:63 viesos zaudēja Grieķijai.

E grupas kopvērtējumā pašlaik piecas uzvaras sešās spēlēs ir Itālijai, Latvijas kontā ir piecas uzvaras astoņās cīņās, bet Grieķijas izlase sešās cīņās iekrājusi četrus panākumus. Somijas valstsvienība tikusi pie trim panākumiem septiņās spēlēs, bet Luksemburga piedzīvojusi zaudējumus visās septiņās aizvadītajās spēlēs.

2013.gada Eiropas čempionāta finālturnīram, kas notiks Francijā, kvalificēsies grupas divas labākās komandas.

Kā ziņots, gatavojoties kvalifikācijas turnīram, Latvijas izlase uzvarēja tikai vienā no astoņām pārbaudes spēlēm, bet visi mači noslēdzās ļoti sīvā cīņā.

2013.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā, kurā startēs 16 komandas, automātiski iekļuvušas Krievijas, Turcijas, Čehijas, Horvātijas un Lielbritānijas izlases, kā arī Francija, kas ir sacensību mājiniece.

25 atlikušās komandas sadalītas piecās grupās, pa piecām vienībām katrā.

Latvijas izlase piedalījusies iepriekšējos četros Eiropas čempionātos. Pēc pagājušajā gadā notikušā finālturnīra, kurā latvietes palika astotajā pozīcijā, karjeru valstsvienībā noslēdza Gunta Baško un Ieva Kubliņa. Tāpat šogad izlasei traumu dēļ nevar palīdzēt Anete Jēkabsone-Žogota un Elīna Babkina.

Jau vēstīts, ka par Latvijas izlases galveno treneri pagājušā gada decembrī tika apstiprināts Aigars Nerips. Pagājušā gada Eiropas čempionātā Latvijas valstsvienību vadīja grieķu speciālists Georgs Dikeulaks, kurš amatā stājās 2010.gadā, nomainot Ainaru Zvirgzdiņu. Sacensībās Latvija ierindojās astotajā vietā, bet Dikeulaks no amata atkāpās, kaut viņam līgums tāpat būtu beidzies.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009