20.06.2012. 20:39

Latvijas sieviešu basketbola izlase trešdien Rīgā ar rezultātu 63:46 uzvarēja Grieķijas valstsvienību 2013.gada Eiropas basketbola čempionāta kvalifikācijas turnīra E grupas spēlē. Zane Tamane Latvijas labā guva 18 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, bet Lienes Jansones kontā 13 punkti. Ar trim uzvarām trīs spēlēs latvietes saglabājušas līderpozīciju E grupā.

Latvija sāka ar izrāvienu 6:0, turklāt visus punktus no groza apakšas guva Zane Tamane. Grieķietes pirmo reizi bumbu raidīja grozā vien pēc spēlētām četrām minūtēm un 15 sekundēm.  Turpmākajās minūtēs tāls divpunktu metiens padevās Lienei Jansonei, trejaci grozā raidīja Aija Putniņa, bet no soda līnijas divreiz precīza Tamane – jau 14:6. Atlikušajā laikā latvietes ne tikai pārsvaru noturēja, bet arī mazliet palielināja – pēc spēlētām 10 minūtēm 19:9 mājinieču labā.

Otro trešdaļu Latvija sāka ar precīzu tālmetienu Krastiņas izpildījumā, bet grieķietes atbildēja ar metienu no groza apakšas. Latvietes turpināja spēlēt ar lielu pārliecību, veiksmīgi uzbrūkot grozam - drīz vien tablo vēstīja jau 27:11. Piedevām mājinieces valdīja arī zem abiem groziem, izcīnot teju divreiz vairāk atlēkušo bumbu kā augumā mazākās pretinieces. Pamazām grieķietes tomēr centās pārņemt spēles vadības grožus, īpaši izceļoties Zoi Dimitraku, kura vienatnē guva vairāk kā pusi punktu. Īstajā brīdī no trīspunktu līnijas precīzi meta Kārkliņa, bet vēl pēc brīža brīža trešo tālmetienu (no trijiem!) grozā trāpīja Ieva Krastiņa, ļaujot Latvijai pirmo puslaiku noslēgt ar 37:22.

Otrā puslaika sākumā komandas apmainījās ar vairākiem precīziem raidījumiem, rezultāta starpībai sasniedzot 17 punktu robežu (43:26). Tomēr pēc tam vairāk kā četras minūtes neviena no komandām nespēja bumbu raidīt grozā. Tad grieķietes guva četrus punktus pēc kārtas, tomēr trešās ceturtdaļas beigās Jansone atjaunoja Latvijai +15 (45:30).

Ceturtās ceturtdaļas sākumā pēc Krastiņas ceturtā precīzā tālmetiena rezultāta starpība pirmo reizi pārsniedza 20 punktu atzīmi (53:32). Grieķija nekādi nespēja rast pretargumentus Latvijas pārākumam metienu precizitātē un cīņā zem groziem. Lai gan rezultāta starpību līdz mača beigām viešņām nedaudz izdevās samazināt, Latvijas trešo uzvaru trīs kvalifikācijas turnīra spēlēs viņas vairs apdraudēt nespēja - 63:46.

Nākošo spēli kvalifikācijas turnīrā E grupas līdere Latvija (3-0) aizvadīs Līgo vakarā - izbraukumā jātiekas ar Somiju.

EČ Kvalifikācijas turnīra spēle basketbolā. 2012.gada 20.jūnijs. Rīga, Arēna Rīga

Latvija - Grieķija 63:46 (19:9; 18:13; 8:8; 18:16)

Latvija: Tamane 18+12 ab, Jansone 13+9ab, Krastiņa 12+8 piesp. (3p 4/5), Kārkliņa 8, Putniņa 5, Eibele 3, Niedola 2, Vītola, Šteinberga, Dreimane

Grieķija: Dimitraku 14, Papamikaila 11, Sotiru 10, Šatzinkolu 5, Kalentsu 4, Skiadopolu 2, Kotsopolu, Limura, Kosma

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801