01.12.2013. 15:26

  • Spānijas basketbolistes dramatiskā cīņā nodrošina EČ titulu 2013. g. 30. jūnijs
  • Nerips: Kādai spēlētājai šis bija pēdējais Eiropas čempionāts 2013. g. 17. jūnijs

Pirms izlozes Latvijas izlase bija ielikta otrajā grozā. No spēcīgāko groza latvietēm pretiniekos tika Itālija, kas šī gada Eiropas čempionātā izcīnīja astoto vietu.

Tāpat no trešā groza Latvijas grupā tika ielozēta Igaunija, kuras basketbolistes ir labi iepazītas «Nordea» Basketbola līgas (NBL) spēlēs, bet no ceturtā groza Latvijai pretiniekos nokļuva Portugāle.

Spēles plānotas 8., 11., 15., 18., 22. un 25.jūnijā.

Pretendentes tika sadalītas sešās grupās - četrās pa četrām izlasēm, bet divās trīs. Tā kā Eiropas čempionāta dalībkomandu skaits no 16 palielināts līdz 20, vietu finālturnīrā garantēs katras grupas labākā vienība, kā arī piecas labākās otro vietu ieguvējas.

No 22 izlasēm, kas startēs kvalifikācijas turnīra otrajā kārtā, uz Eiropas čempionātu dosies tieši puse jeb 11 komandas.

Šobrīd vietu Eiropas čempionātā nodrošinājušas finālturnīra saimnieces Ungārija un Rumānija, nākamā gada pasaules čempionātā startējošās Spānija, Francija, Turcija, Serbija, Baltkrievija un Čehija, kā arī Grieķija, kas šogad uzvarēja kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā.

Tāpat sestdien notika izloze arī nākamās vasaras Eiropas jaunatnes čempionātiem.

Latvijai visinteresējošākā bija U-16 vecuma grupa puišiem, jo čempionāts kādā vēl neizlemtā pilsētā risināsies savās mājās. Vietējā komanda B apakšgrupā tiksies ar Horvātiju, Grieķiju un Bosniju-Hercegovinu.

Tāpat puišiem U-18 vecuma grupas čempionātā Turcijā Latvija spēlēs ar Itāliju, Poliju un Beļģiju, bet U-20 čempionātā jauniešiem, kas risināsies Grieķijā, Latvijas pretinieki būs Lietuvas, Grieķijas, Lielbritānijas un Ungārijas basketbolisti.

Šī gada Eiropas čempionātos Latvijas U-20 jauniešu izlase izcīnīja sudraba godalgas, bet U-18 juniori palika ceturtajā vietā.

Tikmēr dāmām A divīzijā startēs U-16 un U-20 grupas meitenes. Kadetes Ungārijā paredzētajā čempionātā spēkosies ar Franciju, Beļģiju un Slovākiju, bet jaunietes Itālijā sacentīsies ar Francijas, Spānijas un Grieķijas izlasēm.

Savukārt U-18 meitenes B divīzijas turnīrā Rumānijā apakšgrupā tiksies ar Vāciju, Igauniju un Īriju.

Latvijā kāds no Eiropas vai pasaules basketbola čempionātiem notiks jau astoto vasaru pēc kārtasBeach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties