05.06.2015. 20:16

, LSM.LV - Sports

Ainara Zvirgzdiņa trenētā komanda spēli aizvadīja bez pamata piecinieka, jo malā palika komandas līderes - Anete Jēkabsone-Žogota, Gunta Baško-Melnbārde, Anete Šteinberga, Zane Eglīte un Aija Putniņa.

Rezultatīvākā spēlē bija Kate Aizsila, kura guva 14 punktus, bet Zenta Meļņika un Kristīne Vītola sameta pa 12 punktiem katra.

Latvijas izlase spēli sāka neveiksmīgi, nokļūstot iedzinējos ar 2:11 un 5:21, bet pēc pirmās ceturtdaļas zaudējot ar 14:25. taču otrajā ceturtdaļā Latvijas izlase atguvās un spēja ne tikai panākt pretinieces, bet arī izvirzīties vadībā ar 28:27 un pirms puslaika beigām arī ar 40:33, bet atpūtā komandas devās Latvijai esot vadībā ar 40:36.

Otrā puslaika ievadā Zviedrija veica deviņu punktu izrāvienu atkal pārņemot vadību, taču Latvijas izlase šoreiz mājinieces tālu neatlaida un trešā ceturtdaļa noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 55:55. Diemžēl pēdējā ceturtdaļā atkal sekoja kritums Latvijas sniegumā, ļaujot pretiniecēm gūt 11 punktus pēc kārtas un panākt 57:66. Mača beigas gan bija saspringtas, jo pusotru minūti pirms beigām Latvijas basketbolistes bija iedzinējos vien ar diviem punktiem 64:66.

Diemžēl izglābties no neveiksmes neizdevās un Latvijas izlase tāpat kā ceturtdien cieta zaudējumu.

Jau ziņots, ka Latvijas un Zviedrijas izlases tikās arī ceturtdien, latvietēm piedzīvojot zaudējumu ar 66:75. Zviedrijas izlase 2013. gada EČ finālturnīrā ieņēma 7.vietu.

Latvijas izlase, gatavojoties EČ finālturnīram, ir aizvadījusi visas 12 pārbaudes spēles, izcīnot piecas uzvaras un piedzīvojot septiņus zaudējumus.

Latvijas izlase vispirms viesos trīs spēlēs tikās ar Grieķiju, kad uzvarēja ar 56:52, zaudēja ar 65:66 pagarinājumā un ar 65:78. Savās mājās Latvija ar 76:61 uzvarēja Baltkrieviju, pēc tam ar 94:67 uzvarēja un ar 63:67 zaudēja Ķīnai. Turnīrā Karlovivaros Latvija ar 64:61 pārspēja mājinieci Čehiju, ar 54:57 zaudēja Turcijai un ar 79:62 uzvarēja Slovākiju, bet trešdien savā laukumā ar 72:75 zaudēja Lietuvai.

EČ finālturnīra pirmajā posmā Latvijas komanda grupas turnīrā Ungārijas pilsētā Šombateli no 11. līdz 14.jūnijam spēļu secībā tiksies ar Serbijas, Horvātijas, Lielbritānijas un Krievijas izlasēm. Cīņu par medaļām turpinās trīs labākās komandas.