23.06.2012. 17:56
Latvijas sieviešu basketbola izlase 2013.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē sestdien izbraukumā ar rezultātu 62:65 (14:17, 23:17, 12:14, 13:17) zaudēja Somijas valstsvienībai.

Šis Latvijas izlasei bija pirmais zaudējums četrās kvalifikācijas turnīra spēlēs.

Latvijas izlases labā 24 punktus guva Liene Jansone, Ieva Krastiņa iekrāja 12 punktus, bet pie desmit punktiem tika Sabīne Niedola.

Mačs tika atklāts ar Jansones precīzu divpunktu metienu, tomēr Somijas izlase atbildēja ar pieciem punktiem pēc kārtas un pārņēma vadību 5:2. Turpinājumā cīņa izlīdzinājās un pēc nospēlētām sešām ar pusi minūtēm rezultāts bija neizšķirts 9:9. Pirmās ceturtdaļas beigu daļā gan nedaudz sekmīgāk nospēlēja somietes, kurām izdevās iekrāt piecu punktu pārsvaru, bet pēc pirmajām desmit minūtēm Latvijas izlase bija iedzinējos ar 14:17.

Otrās ceturtdaļās ievadā Latvijas basketbolistēm ātri izdevās izlīdzināt rezultātu, bet pēc vairākiem sekmīgiem uzbrukumiem pēc kārtas Latvijas izlases pārsvars piecas minūtes pirms puslaika beigām bija sasniedzis astoņu punktu atzīmi - 30:22. Turpinājumā somietes veica izrāvienu 8:2 un pietuvojās pretiniecēm līdz 30:32, taču pārņemt vadību laukuma saimniecēm gan neizdevās. Pēc pirmā puslaika Latvijas izlase atradās vadībā ar 37:34.

Trešās ceturtdaļas sākumā Somijai izdevās panākt neizšķirtu, bet turpinājumā cīņa ritēja ļoti spraigi un nevienai komandai neizdevās iegūt pārsvaru, kas būtu lielāks par diviem punktiem. Gandrīz visu ceturtdaļu minimālā vadībā bija somietes, bet pirms pēdējās ceturtdaļas Latvijas basketbolistes bija pārņēmušas vadību ar 49:48.

Arī mača noslēdzošajā ceturtdaļā starp komandām turpinājās sīva spēkošanās, par ko liecināja fakts, ka piecas minūtes pirms pamatlaika beigām rezultāts bija neizšķirts 56:56. Pāris nākamajās minūtēs Somijas un Latvijas komandas punktus guva ļoti skopi, tomēr somietēm izdevās pārņemt vadību un divas ar pusi minūtes pirms ceturtās ceturtdaļas beigām Latvija zaudēja ar 58:62. Atlikušajā laikā latvietēm neizdevās atspēlēties un nācās samierināties ar pirmo zaudējumu šajā kvalifikācijas turnīrā.

Kā ziņots, kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē Latvijas izlase ar rezultātu 71:52 savā laukumā pieveica Itāliju, otrajā cīņā ar 95:60 izbraukumā sagrāva grupas pastarīti Luksemburgu, bet trešās kārtas mačā ar 63:46 savu skatītāju priekšā uzvarēja Grieķiju.

Kvalifikācijas turnīrs ilgs līdz 11.jūlijam.

2013.gada Eiropas čempionāta finālturnīram, kas notiks Francijā, kvalificēsies grupas divas labākās komandas.

Kā ziņots, iepriekš no Latvijas izlases sastāva tika atskaitītas Zane Jākobsone, Baiba Eglīte un traumas dēļ arī Aija Brumermane, bet viņām visām jābūt gatavām arī kvalifikācijas cikla laikā nepieciešamības gadījumā atkal pievienoties Latvijas izlasei.

Gatavojoties kvalifikācijas turnīram, Latvijas izlase uzvarēja tikai vienā no astoņām pārbaudes spēlēm, bet visi mači noslēdzās ļoti sīvā cīņā.

2013.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā, kurā startēs 16 komandas, automātiski iekļuvušas Krievijas, Turcijas, Čehijas, Horvātijas un Lielbritānijas izlases, kā arī Francija, kas ir sacensību mājiniece.25 atlikušās komandas sadalītas piecās grupās, pa piecām vienībām katrā.

Latvijas izlase piedalījusies iepriekšējos četros Eiropas čempionātos. Pēc pērn notikušā finālturnīra, kurā latvietes palika astotajā pozīcijā, karjeru valstsvienībā noslēdza Gunta Baško un Ieva Kubliņa. Tāpat šogad izlasei traumu dēļ nevar palīdzēt Anete Jēkabsone-Žogota un Elīna Babkina.

Jau vēstīts, ka par Latvijas izlases galveno treneri pagājušā gada decembrī tika apstiprināts Nerips. Pagājušā gada Eiropas čempionātā Latvijas valstsvienību vadīja grieķu speciālists Georgs Dikeulaks, kurš amatā stājās 2010.gadā, nomainot Ainaru Zvirgzdiņu. Sacensībās Latvija ierindojās astotajā vietā, bet Dikeulaks no amata atkāpās, kaut viņam līgums tāpat būtu beidzies.

Latvijas sieviešu basketbola izlases sastāvs mačam pret Somiju:Kristīne Kārkliņa (Džejhanas "Belediye", Turcija), Anda Eibele, Santa Dreimane, Agnija Reke, Anete Horelika (visas - "Cēsis"), Kristīne Vītola, Anete Šteinberga (abas - Teksasas universitāte, ASV), Ieva Krastiņa ("TTT Rīga"), Sabīne Niedola ("Caja Rural Tintos de Toro", Spānija), Aija Putniņa (Kauņas "Viči-Aištes", Lietuva), Liene Jansone ("Pays d'Aix", Francija), Zane Tamane (Orenburgas "Nadežda", Krievija).

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA