24.04.2017. 11:48

, LSM.LV - Sports

Ceturtdaļfinālā starp "Jēkabpili" un "Baronu" panākts līdzsvars. Pirmajā mačā Rūdolfa Rozīša trenētie jēkabpilieši savā laukumā uzvarēja ar 89:84, bet "Daugavas" sporta namā panākumu guva Mārtiņa Gulbja vadītie rīdzinieki (82:76).

Spēles laikā jēkabpiliešu komandas līderis Rinalds Sirsniņš realizēja tikai divus no desmit tālmetieniem, tomēr saspēles vadītājam ar to pietika, lai sasniegtu karjerā 700 gūto tālmetienu robežu Latvijas čempionātā.

"Barons kvartāls" kapteinis Salvis Mētra kā vienu no pirmās spēles kļūdām minēja neveiksmīgo spēles sākumu. „Mēs Jēkabpilī izgājām tādi nobijušies. Šoreiz mēs bijām gatavi no pirmā uzbrukuma. Nevienā brīdī mēs nebijām iedzinējos, bija vieglāk arī spēlēt,” pēc panākuma stāstīja Mētra.

Otru ceturtdaļfināla pāri veido esošā čempione "Valmiera/Ordo” un "Liepāja/Triobet”. Pirmajā mačā valmierieši guva pārliecinošu uzvaru ar 101:70. Otrā ceturtdaļfināla spēle notiks pirmdien Liepājā.

Pagājušajā pavasarī valmierieši finālā aizraujošā septiņu spēļu sērijā pārspēja "VEF Rīgu”, tādējādi vidzemnieki pirmo reizi kļuva par valsts čempioniem. Tomēr vasaras laikā komandu atstāja galvenais treneris Roberts Štelmahers, kurš devās uz Poliju, kā arī vairāki līderi, tostarp brāļi Armands un Aigars Šķēles. Par komandas galveno treneri kļuva bijušais „Liepājas/Triobet” treneris Uvis Helmanis.

Latvijas basketbola līgas ceturtdaļfināli notiek līdz vienas komandas trīs uzvarām. "Barona" un "Jēkabpils" dueļa uzvarētāju pusfinālā tiksies ar regulārā čempionāta uzvarētājiem ventspilniekiem. Kārļa Muižnieka vienība sezonas laikā guva 27 uzvaras un piedzīvoja tikai piecus zaudējumus, visā turnīrā demonstrējot stabilu sniegumu. Ventspilnieku rindās visrezultatīvāk darbojas Māris Gulbis, bet astoņi spēlētāji vidēji gūst vairāk nekā deviņus punktus spēlē.

Valmieras un Liepājas pāra uzvarētāji pusfinālā spēkosies ar "VEF Rīga" un pieredzējušo Jānu Blūmu, kurš vidēji spēlē grozā samet gandrīz 15 punktus.

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029