25.07.2015. 16:33

, LSM.LV - Sports

Latvijas otrās izlases rindās pa 11 punktiem guva Mārtiņš Meiers un Mārtiņš Laksa, bet Ričmonds Vilde pretinieka grozā sameta desmit punktus. Meiers izcīnīja arī sešas atlēkušās bumbas zem groziem.

Otrās spēles scenārijs atgādināja pirmo. Tunisijas mazie spēlētāji meistarīgāk spēlēja aizsardzībā, pārķēra četras reizes vairāk atlēkušo bumbu (3 pret 12) un biežāk sagādāja savai komandai ātrus pretuzbrukumus. Tāpat kā piektdien, Latvijas basketbolisti pret sāncenšu efektīvo aizsardzību guva mazāk par 60 punktiem.

Latvija pēc pirmās ceturtdaļas atradās vadībā ar 17:16, taču ne pārāk veiksmīgi aizvadītās otrās ceturtdaļas beigas, kurā pretinieki guva 11 punktus pēc kārtas, ļāva Tunisijai pārņemt vadību un pēc puslaika Ainara Bagatska trenētā komanda bija iedzinējos ar 28:36. Trešajā ceturtdaļā starpību izdevās sadeldēt līdz 48:52, tomēr spēles beigas labāk aizvadīja pretinieki, kuri 2011. gadā kļuva par Āfrikas čempioniem.

Jau ziņots, ka abu komandu pirmajā spēlē piektdien Latvijas izlases otrais sastāvs cieta neveiksmi ar 58:65.

Izlases galvenais treneris Bagatskis drīzumā nosauks tos spēlētājus, kuri 27. jūlijā Liepājā turpinās darbu izlases pamatsastāvā.

Kā vēstīts, tad Latvijas izlase gatavošanos Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīram sāka trešdien. Vakara treniņā Dāvim Lejasmeieram saasinājās muguras trauma, savukārt Aigars Šķēle pēc nodarbībām sajuta diskomfortu ceļgalā, tāpēc šie divi spēlētāji nepiedalījās pārbaudes spēlēs Šauļos.

Latvijas valstsvienībai nākamās pārbaudes spēles paredzētas Rīgā, kur notiks trīs komandu turnīrs. 7.augustā Latvijas izlase spēlēs ar Slovēniju, bet 9.augustā ar Poliju.

14.-16.augustā Latvijas izlase spēlēs pārbaudes turnīrā Tbilisi, kur tiksies ar Gruziju, Itāliju un Igauniju, savukārt 21.-23.augustā valstsvienība piedalīsies Superkausa izcīņā Hamburgā, kur spēlēs pret Vāciju, Turciju un Poliju.

Pārbaudes spēļu ciklu Latvijas izlase noslēgs 29.augustā Rīgā ar maču pret Maķedoniju.

2015.gada EČ finālturnīra grupu turnīrā Latvijas valstsvienība spēļu secībā sacentīsies ar Beļģijas (5.septembrī), Lietuvas (6.), Čehijas (7.), Ukrainas (9.) un Igaunijas (10.) komandām (visu spēļu sākums "Arēnā Rīga" plkst.18.30).

Grupas četras labākās komandas turpinās cīņu EČ finālturnīra otrajā posmā, kas no 11. līdz 20.septembrim notiks Lillē (Francijā). Čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, bet 3.-6.vietas ieguvēji - olimpiskajam kvalifikācijas turnīram.

EČ finālturnīru iepriekš bija paredzēts rīkot Ukrainā, taču valstī nestabilās politiskās situācijas dēļ sacensību organizēšanu Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Eiropas nodaļa pērn jūnijā uzticēja Latvijai, Vācijai, Horvātijai un Francijai.