02.08.2014. 23:45
Latvijas vīriešu basketbola izlase Superkausa turnīra Vācijā, ar ko komanda noslēdz gatavošanos 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, otrajā spēlē sestdien ar rezultātu 64:73 (19:27, 17:12, 8:20, 20:14) piekāpās Krievijai.

Otrās ceturtdaļas vidū Krievija ieguva 15 punktu pārsvaru (35:20), tomēr līdz puslaika beigām Latvija bija pietuvojusies līdz 36:39. Trešās ceturtdaļas sākumā latvieši vēl panāca 38:39, tomēr nākamos desmit punktus guva krievi un turpinājumā vairs neļāva pretiniekiem pietuvoties.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 14 gūtajiem punktiem bija Rolands Freimanis, bet desmit punktus pretinieku grozā sameta jaunais Rolands Šmits.

Tikmēr Krievijas izlasē ar 15 punktiem izcēlās Dmitrijs Sokolovs, bet Timofejs Mozgovs guva 14 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas.

Kā ziņots, pirmajā kārtā piektdien Latvijas izlase ar 74:75 zaudēja Vācijai, bet Krievija uzvarēja Izraēlu ar 82:75. Savukārt pirmajā otrās kārtas mačā Izraēla pārspēja vāciešus ar 91:84.

Turnīra noslēgumā svētdien latvieši samēros spēkus ar Izraēlu.

Zīmīgi, ka pārbaudes turnīrs risinās Bambergas pilsētā, kuras klubam «Brose Baskets» šonedēļ pievienojās Latvijas izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks.

Vācijas Basketbola federācijas rīkotā Superkausa izcīņa ar četru līdz sešu komandu līdzdalību risinās kopš 1987.gada, un šogad notiek jau 26.reizi. Latvijas valstsvienība Superkausa izcīņā piedalās otro reizi. Debija notika 2004.gadā, ieņemot trešo vietu.

Uz turnīru Latvijas izlases rindās ceļgala sāpju dēļ nav devies uzbrucējs Andrejs Gražulis. Sacensībās piedalās visi 13 pārējie izlases kandidātu sarakstā esošie spēlētāji, ieskaitot Kasparu Bērziņu, kurš komandai pievienojās vien šonedēļ. Iepriekš valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis izteicies, ka, pilnīgi iespējams, līdz Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram vairs neviens spēlētājs netiks atskaitīts.

2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā no 10. līdz 27.augustam Latvija samēros spēkus ar Zviedrijas, Rumānijas un Slovākijas izlasēm.