20.07.2012. 00:01
Pirmo zaudējumu gatavošanās ciklā Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīram ceturtdien Zlatiborā (Serbija) piedzīvoja Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība, kas ar rezultātu 74:92 piekāpās Melnkalnes izlasei. Piektdien abas komandas tiksies atkārtoti.

Latvijas komandas galvenais treneris Ainars Bagatskis Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājas lapā izteicies, ka spēles laikā netika rakstīts tehniskais protokols.

«Sākums bija normāls, pirmo ceturtdaļu pabeidzām ar 20:22. Taču spēles vidusdaļā starp 15. un 25. minūti tikām sakauti. Pajuka aizsardzība viens pret vienu, ļoti centāmies palīdzēt viens otram, bet bieži tas tika darīts pārāk azartiski, iekrītot un vēl vairāk pasliktinot situāciju,» viņš sacīja.

LASI TVNET: Latvijas basketbolisti uz Serbiju dodas bez Pastušeņas

«Spēlē izmantoju 12 basketbolistus, manuprāt, nevienam spēles laiks nebija ilgāks par 20 minūtēm. Malā palika tikai Rihards Kuksiks, kurš dosies laukumā otrajā mačā. Pēdējā brīdī mājās atstājām Andreju Šeļakovu, kura cietušajai potītei bija vajadzīgi papildu izmeklējumi. Par laimi, trauma nav nopietna, un Andrejs turpina Rīgā trenēties kopā ar Pāvelu Pastušeņu,» pastāstīja treneris.

Latvijas izlase nākamās nedēļās pirmdienā un trešdienā spēkosies ar Serbijas izlasi.

Visas trīs komandas gatavojas Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīram, kas sāksies 15. augustā.

No 15 spēlētājiem, kuri piedalījās pirmajās divās pārbaudes spēlēs ar Kipras komandu, uz Serbiju nedevās centra spēlētājs Pāvels Pastušeņa.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā no 15. augusta līdz 11. septembrim cīņa notiks sešās grupās. D grupā spēlēs Latvijas, Bosnijas, Gruzijas, Nīderlandes un Rumānijas izlase.

Reklāma 2013. gada rudenī uz finālturnīru Slovēnijā brauks katras grupas divas labākās komandas, kā arī četras no sešām trešo vietu ieguvējām.

Latvijas vīriešu valstsvienība pret Melnkalni un Serbiju: Jānis Strēlnieks (Sanktpēterburgas «Spartak», Krievija), Edgars Jeromanovs (Norčēpingas «Dolphins», Zviedrija), Dairis Bertāns, Kaspars Bērziņš (abi - «VEF Rīga»), Mārtiņš Laksa, Artūrs Bērziņš, Mārtiņš Meiers (visi - «Ventspils»), Rihards Kuksiks (bez kluba), Oto Ošenieks (Minesotas universitātes «Golden Gophers», ASV), Dāvis Bertāns (Belgradas «Partizan», Serbija), Mareks Mejeris («Knet&Eniac», Spānija), Rolands Freimanis («Girona», Spānija), Andrejs Šeļakovs («Tarragona», Spānija), Kaspars Vecvagars («KK Baltai», Lietuva).

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa