15.07.2014. 21:48
Latvijas vīriešu basketbola izlase otrajā pārbaudes spēlē pirms 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otrdien izbraukumā ar rezultātu 60:72 (23:18, 14:13, 13:22, 10:19) zaudēja Igaunijas valstsvienībai.

Rolands Freimanis šajā mačā izcēlās ar 16 gūtiem punktiem, bet 11 punktus iekrāja Mārtiņš Meiers.

Spēles pašā ievadā Igaunijas izlase uz neilgu brīdi pabija vadībā, tomēr latvieši ātri vien pārņēma iniciatīvu savās rokās. Pirmās ceturtdaļas gaitā Latvijas izlase prata izvirzīties vadībā ar septiņu punktu pārsvaru, kamēr igauņi reizi spēja atbildēt ar pietuvošanos līdz viena punkta atstatumam.

Otrās ceturtdaļas ievadā Latvijas izlases pārsvars uz brīdi pieauga līdz deviņu punktu atzīmei. Haotiskā spēlē latviešu pārsvars nepieauga, tomēr arī igauņi savos uzbrukumos nebija sekmīgi. Abas komandas «uz nulles» palika teju trīs minūšu garumā, bet pēc šī posma latvieši atjaunoja deviņu punktu handikapu. Brīdi vēlāk Latvijas izlase, turpinot savu grozu sargāt neieņemtu, izvirzījās vadībā ar 37:26. Pēdējā puslaika minūtē mājinieki beidzot tika pie gūtiem punktiem, bet atpūtā latvieši devās ar sešu punktu handikapu, jo Igaunijas izlasei padevās precīzs pēdējās sekundes tālmetiens.

Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē Igaunijas vienībai padevās 9:2 izrāviens, kas tai ļāva izvirzīties vadībā ar 42:41. Turpinājumā mājinieku pārsvars pieauga līdz pieciem punktiem, bet pēc Latvijas izlases atgriešanās vadībā ceturtdaļas beigas atkal sekmīgāk aizvadīja igauņi, iekrājot trīs punktu handikapu.

Noslēdzošās ceturtdaļas pirmajā pusē Latvijas izlase ilgstoši nespēja gūt punktus, nokļūstot iedzinējos ar 50:62. Pateicoties latviešu neveiksmīgajiem uzbrukumiem, mājinieki piecas minūtes pirms spēles beigām atradās vadībā ar 11 punktu pārsvaru. Līdz desmit punktu atpalicībai latvieši pietuvojās vien spēles priekšpēdējā minūtē, tādējādi piedzīvojot zaudējumu.

Jau ziņots, ka dienu iepriekš abu komandu pirmajā savstarpējā mačā uzvaru 67:45 Pērnavā izcīnīja Latvijas valstsvienība. Šajā mačā debiju pieaugušo izlasē piedzīvoja Žanis Peiners, Aigars Šķēle, Ingus Jakovičs, Andrejs Gražulis un Haralds Kārlis.

Latvijas valstsvienības sastāvs spēlēm Igaunijā: Jānis Blūms, Jānis Strēlnieks, Žanis Peiners, Aigars Šķēle, Ingus Jakovičs, Kristaps Janičenoks, Haralds Kārlis, Rolands Freimanis, Andrejs Gražulis, Andrejs Šeļakovs, Mārtiņš Meiers, Ronalds Zaķis.

2015. gada Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies 7 grupu uzvarētāji, kā arī 6 otro vietu ieguvēji (salīdzinot 2. vietu bilances, vērā tiks ņemti tikai tie rezultāti, kas sasniegti pret grupas 1. un 3. vietas ieguvējiem; 1. kritērijs – uzvaras, 2. kritērijs – gūto/zaudēto punktu attiecība).

Kvalifikācijas turnīrā Ainara Bagatska vadītajai komandai jātiekas ar Zviedriju, Rumāniju un Slovākiju.

Finālturnīrā spēlēs arī Pasaules kausa izcīņas dalībnieki Francija, Lietuva, Spānija, Horvātija, Slovēnija, Ukraina, Serbija, Grieķija, Turcija un Somija, kā arī kvalifikācijas 1. kārtas uzvarētājaIgaunijas izlase.