01.12.2015. 10:47
Latvijas autosportisti Igors Skoks, Rūdolfs Skoks un Arvis Piķis izcīnījuši otro vietu 24 stundu sacensībās Portugālē, informē sportistu pārstāvji.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

24 Horas TT Vila de Fronteira 2015 sacensībās, kas no 27. līdz 29. novembrim norisinājās Portugālē, Fronteirā, ventspilnieku komanda Tempo 24H trīs pilotu sastāvā – Igors Skoks, Rūdolfs Skoks un Arvis Piķis - izcīnīja augsto otro vietu absolūtajā vērtējumā 83 ekipāžu konkurencē, bet pirmo vietu T1 klasē (19 ekipāžas).

Sacensībām 24 Horas TT Vila de Fronteira 2015 starts tika dots sestdien, 28.novembrī. Kvalifikācijas braucienos, kas notika iepriekšējā dienā, I.Skoks uzrādīja desmito labāko laiku 83 komandu konkurencē, līdz ar to Latvijas komanda ar Mitsubishi Pajero automašīnu startu sāka no ceturtās starta līnijas. Pēc trīs apļiem viņš bija izcīnījis jau astoto pozīciju, 16 kilometrus garā trase bija sausa, ātra un siltā laika dēļ arī ļoti putekļaina, kas stipri ietekmēja un apgrūtināja braukšanu. Tā kā trase Portugālē ir ļoti šaura un akmeņaina, tad jau pēc pirmā veiktā apļa remonta zonā parādījās pirmās automašīnas ar pārsistiem riteņiem. Kad sacensībā bija pavadītas gandrīz divas stundas, šī nelaime piemeklēja arī Latvijas komandu, jo aizmugurējā labā riepa kļuva mīksta.

Pēc riepas maiņas, trasē devās R.Skoks. Rezultātu tabulā ventspilnieki tobrīd atradās 17. vietā. Braucot ātri un stabili, pēc trim stundām Rūdolfs bija izcīnījis jau trešo pozīciju. 24 stundu sacensībās katrs pilots nepārtraukti trasē drīkst atrasties ne ilgāk kā trīs stundas. Ja šis noteikums netiek ievērots, komanda saņem sodu un tiek atņemts aplis no veiktā rezultāta.

Pēc 13 stundām latvieši pakāpās uz otro vietu, bet pēc 16 stundām, plkst. 6 no rīta, kad trasē brauca trešais pilots Arvis Piķis, jau bija izcīnījuši līdera pozīciju. Trase bija kļuvusi slidena un tajā arvien vairāk bija manāmas mašīnas, kas bija neveiksmīgi uzbraukušas uz milzu akmeņiem vai pat metušas kūleņus. Latvijas komanda pieņēma lēmumu nomainīt riepas. Atgriežoties trasē, rezultātu tabulā latvieši atradās otrajā vietā. Ventspilniekiem izdevās nosargāt šo pozīciju līdz pat finišam, aiz sevis atstājot iepriekšējo gadu uzvarētājus, kuri brauca ar AC Nissan Proto.

Uzvaru izcīnīja franču komanda Sadev ORYX – Francis Laulihe/ Pierre Marie Laulihe/ Louis Laulihe/ Philippe Berruer, veicot 112 apļus ar bagija tipa automašīnu BMC Emmepi.

Sacensībās piedalījās 59 portugāļu, 21 franču ekipāžas un pa vienai automašīnai no Latvijas, Itālijas un Beļģijas.

Otro reizi vienpadsmit gadu laikā, kopš latvieši startē 24 stundu sacensībās Portugālē, sasniegta 2. vieta absolūtajā vērtējumā, kā arī 1. vieta T1 klasē.

Augstākie sasniegumi:

2005. gadā 2. vieta (68 ekipāžas) – Andris Dambis/ Igors Skoks/ Maris Saukāns, automašīna OSCar;

2008. gadā 3. vieta (61 ekipāža) – Andris Dambis/ Igors Skoks/ Maris Saukāns, automašīna OSCar24;

2015. gadā 2. vieta (83 ekipāžas) – Igors Skoks/ Rūdolfs Skoks/ Arvis Piķis, automašīna Mitsubishi Pajero

Pēdējos piecus gadus mūsu valsti pārstāv ventspilnieku ekipāža Tempo 24H trīs pilotu sastāvā – Igors Skoks, kuram šī jau ir 11. dalības reize Portugālē, Rūdolfs Skoks un Arvis Piķis (abiem piektā reize).Dzenes L. fizioterapeites prakse Ainažu 6, Rīga, LV-1024
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties