27.07.2014. 08:28

, LSM.LV - Sports

Par uzvarētāju kausiem četrās individuālajās ieskaites grupās, kā arī komandu ieskaitē, cīnījās 32 dalībnieki, pārstāvot septiņas valstis – Latviju, Dāniju, Krieviju, Lietuvu, Norvēģiju, Somiju un Zviedriju.

"Supercar" klasē, aizvadot stabilas sacensības, saspringtā cīņā triumfēja Baldiņš, kam tikai 0,832 sekundes zaudēja krievu autosportists Romans Stepaņenko. Tikmēr trešajā vietā, no uzvarētāja atpaliekot 12,258 sekundes, finišēja vēl viens latvietis Lauris Unāms, kurš piedzīvoja notikumiem bagātas sacensības - pirmās kvalifikācijas kārtas braucienā Unāma vadītā automašīna apvēlās, tomēr viņš spēja turpināt braucienu un veiksmīgi finišēt.

Baumanis priekšpiedziņas "Super 1600" klasē rādīja pārliecinošu sniegumu, gūstot drošu uzvaru finālā. Uzvaru "2000" klasē izcīnīja norvēģis Kristians Sandmo, savukārt "Open" klasē pārāks bija viņa tautietis Ola Froshaugs. Komandu vērtējumā visvairāk punktus ieguva Latvijas komanda, otrajā vietā atstājot Norvēģiju, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena - Lietuvu.

Zvaigžņu kausa izcīņā, kurā ar līdzvērtīgiem VAZ markas automobiļiem piedalījās dažādu autosporta disciplīnu pārstāvji, uzvarēja pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieks Reinis Nitišs. Otrajā vietā 0,564 sekundes aiz Nitiša finišēja Haralds Šlēgelmilhs, savukārt 16,573 sekundes no uzvarētāja atpalika Ivars Vasaraudzis. Tehnisku iemeslu dēļ finālbraucienā izstājās Andis Neikšāns un Konstantīns Calko.

Sacensību organizatoru pārstāvis Haralds Šlēgelmilhs pēc posma noslēguma teica, ka, neraugoties uz kļūdām, ir apmierināts ar sacensību rīkošanas līmeni, un uzslavas saņēma gan no dalībniekiem, gan Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) novērotāja.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222