12.05.2014. 18:48
Aizvadītās nedēļas nogalē Latvijas airētāji Jūrmalā sacentās jau otrajās šīs sezonas sacensībās uz ūdens - valsts čempionātā garajā distancē, kas šajā gadā bija apmēram 5000 m no atsevišķa starta, informē airēšanas federācija. Intriģējošākie mači bija vīriešu vieniniekos, kur par pirmo vietu savā starpā cīnījās Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) divnieks Gints Zunde / Krišs Kalniņš.

Sacensību programmā bija iekļautas vieninieku (1x) un bezstūrmaņa divnieku (2-) laivu klases gan vīriešiem, gan sievietēm.

Jau no rīta sinoptiķu laika prognozes neko labu airētājiem nesolīja - pēcpusdienā pēc plkst. 12.00 solīja gan lietu, gan vietām arī negaisu ar tā laikā stipru vēju, bet tika cerēts, ka laika prognozes ne vienmēr piepildās. Līdz pulksten 16.15 (kad liela daļa airētāju jau veica iesildīšanos uz ūdens) laika apstākļi bija praktiski ideāli airēšanai, bet ļoti pelēkā debess mala darīja bažīgus gan sportistus, gan trenerus, gan arī sacensību organizatorus un tiesnešus. Par laimi - sinoptiķu prognozes piepildījās tikai daļēji - pelēkā pamale "atnāca" ar diviem tāliem pērkona dārdiem virs Rīgas jūras līča un stipru lietu, bet bez vēja. Stiprais lietus apgrūtināja gan sportistu "darbu" distancē, gan tiesnešu darbu krastā (arī lietus nojumes šoreiz daudz nepalīdzēja, tādēļ datortehniku un "modernās tehnoloģijas" izmantot nevarēja, un, vakarā apstrādājot rezultātus datorā, tie tika precizēti) un uz ūdens, gan trenerus, līdzjutējus un fotogrāfus, bet tas neizjauca sacensību norisi.

Pirmie čempionu titulus izcīnīja vīrieši bezstūrmaņa divniekos. Lai gan komandas nebija daudz (4), tomēr čempioni tika noskaidroti ļoti sīvā cīņā - zelta medaļas ar 0.24 sekunžu izcīnīja individuāli startējošie Renārs Lasks un Kārlis Bileskalns (17:55,28), bet sudraba medaļas ieguva MSĢ TSV "Jūrmala" audzēkņi Elvi Grunavs-Grunovs un Mārtiņš Blumbergs (17:55,52). Bronzas medaļas tika MSĢ TSV "Jūrmala" audzekņiem Gintam Iškovam un Reinim Upeniekam (18:29,37).

Turpinājumā vīriešu vieninieku cīņās zelta medaļu un pirmo valsts čempiona titulu šogad izcīnīja airēšanas kluba "Majori" sportists Gints Zunde (18:22,73), kurš revanšējās savam komandas un kluba biedram Krišam Kalniņam (18:33,05) arī par zaudējumu sezonas atklāšanas sacensībās. Bronzas medaļu izcīnīja MSĢ TSV SASS pārstāvis Rūdolfs Rumba (18:46,12).

Bezstūrmaņa divniekos sievietēm zelta medaļas "aizceļoja" uz Daugavpili - tās izcīnīja Ludmila Ivanova no Latgales airēšanas un tūrisma centrs un Nataļja Skladova no Daugavpils BJSS), kuras ar uzrādīto rezultātu 21:27,61 apsteidza pieredzējušās un titulētās Rīgas Airētāju kluba "Masters" grupas sportistes Renāti Līni un Vitu Antoni(22:25,46).

Kā pēdējās šajās sacensībās savu medaļu komplektu izcīnīja sieviešu vieninieki. Arī šajā reizē Elza Gulbe no airēšanas kluba "Majori" izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru (19:56,61), apsteidzot ātrāko junioru sportisti Annu Karasu no MSĢ TSV SASS (21:06,99) un Latgales airēšanas un tūrisma centra sportisti Olgu Svirsku (21:08,93).

Apbalvošanas ceremonijas laikā federācijas prezidents Arnolds Laksa uzteica sportistus par izturību šajās sacensībās, paziņoja pēdējās valdes sēdēs lēmumu par diskvalifikācijas atcelšanu Renāram Laksam un Kārlim Bileskalnam sezonas atklāšanas sacensībās un otras pirmās vietas piešķiršanu sezonas atklāšanas sacensībās, kā arī aicināja sportistus, trenerus un tiesnešus vēl atbildīgāk izturēties pret sacensību noteikumiem, nolikumiem un lēmumiem.