29.10.2017. 13:24

Latvijas komanda turnīrā startē ar nosaukumu «Riga», bet tajā spēlē Agnis Čavars, Kārlis Lasmanis, Nauris Miezis un Jānis Antrops, kurš šajā turnīrā aizstāj ceļgala krustenisko saišu traumu guvušo Edgaru Krūmiņu.

«Riga» ceturtdaļfināla cīņā ar 11:9 uzvarēja Slovēnijas vienību «Kranj», bet cīņā par vietu finālā vēlāk svētdien mērosies spēkiem ar Serbijas komandu «Zemun».

Ceturtdaļfināls bija ļoti sīvs, jo sākumā vadībā bija slovēņi, taču pēc tam Miezis ar tālmetienu Latvijai panāca vadību 6:4. Nepilnas divas minūtes pirms mača beigām Lasmanis Latvijai jau deva četru punktu pārsvaru 9:5, tomēr «Kranj» spēja starpību samazināt līdz minimumam. Minūti pirms spēles noslēguma «Riga» bija priekšā ar 11:8, bet beigās slovēņi vienu punktu atspēlēja. Pēdējās sekundes bija ļoti saspringtas, beigš «Kranj» komandai tiekot pie iespējas izpildīt brīvu tālmetienu, taču tas par laimi nebija precīzs.

Abas komandas jau tikās augusta beigās, kad «Riga» uzvarēja FIBA Pasaules tūres posmā Ungārijā.

Tikmēr nākamā pretiniece «Zemun» ceturtdaļfinālā ar 14:12 uzvarēja citu Slovēnijas komandu «Ljubljana».

«Riga» un «Zemun» septembra beigās Ķīnā tikās FIBA Pasaules tūres posma pusfinālā, serbiem uzvarot ar 20:16.

Jau vēstīts, ka sestdien apakšgrupas pirmajā spēlē latvieši ar 18:21 zaudēja «Humpolec» vienībai no Čehijas, bet tad ar sev vēlamo rezultātu 21:17 uzvarēja Serbijas komandu «Liman», kura lieliski aizvada sezonas beigas, jo iepriekš uzvarēja divos Pasaules tūres etapos.

Tā kā «Liman» pirms tam ar 21:14 bija uzvarējusi «Humpolec», tad visām trim komandām bija vienāda bilance, bet pateicoties vairāk gūtajiem punktiem pirmo vietu apakšgrupā ieņēma Latvijas basketbolisti.

Latvijas 3x3 basketbola izlase, kuras sastāvā bija Krūmiņš, Čavars, Lasmanis un Nauris Miezis, jūlija sākumā Amsterdamā sensacionāli triumfēja Eiropas kausā un kopš tā laika parādījusi, ka ir viena no labākajām pasaulē. Turpinājumā latvieši uzvarēja trijos «Challenger» kategorijas posmos, kas deva iespēju piedalīties trijos Pasaules tūres etapos, bet tajos komanda līdz šim vienmēr apstājusies pusfinālā.

Krūmiņam oktobra vidū tika veikta ceļgala krustenisko saišu un meniska operācija, tāpēc Pasaules tūres finālposmā viņa vietā sastāvā iekļauts Jānis Antrops, kurš ikdienā spēlē klasisko basketbolu «OlyBet» Latvijas Basketbola līgas (LBL) augšgala vienībā «Ogre».

3x3 basketbols no 2020.gada būs olimpisko spēļu programmā.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana