05.06.2015. 14:25
Latvijas XXV Universiādes noslēguma pasākumā šonedēļ tika apbalvotas šī akadēmiskā akadēmiskā gada sešas labākas augstskolas. Sieviešu konkurencē uzvarēja LSPA, bet vīriešu ieskaitē panākumu guva RTU.

Latvijas XXV Universiādes sacensībās startēja gandrīz 2500 studenti no 27 Latvijas augstskolām, kas sacentās 25 dažādos sporta veidos vīriešu un sieviešu komandu konkurencē. Diemžēl neizdevās pārsniegt 2500 dalībnieku skaitu zīmīgajā 25. Latvijas Universiādē, bet cerams, ka nākošajā gadā šis rekords tiks sasniegts.

Universiādes kopvērtējumā vīriešiem Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU) izcīnīja 1. vietu, apsteidzot sīvā konkurencē Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) studentus. Universiādes kopvērtējumā sievietēm LSPA izcīnīja pārliecinošu uzvaru, otrajā vietā ierindojās Latvijas Universitātes (LU) studentes.

Latvijas augstskolu studenti, studiju gada ietvaros, startēja 25 sporta veidu sacensībās, no kurām Universiādes kopvērtējumā tika iekļautas 18 sacensības, bet 7, mazā dalībnieku skaita dēļ vai citu kritēriju neizpildīšanas dēļ, netika vērtētas kopvērtējumā.

Universiāde ir vienīgās Latvijas studentu kompleksās sporta sacensības, kas notiek studiju gada garumā starp mūsu augstskolām. Sacensības rīko Latvijas Augstskolu sporta savienība sadarbībā ar Latvijas sporta veidu federācijām un augstskolu sporta dzīves vadītājiem.

1. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija – 108 punkti2. Latvijas Universitāte – 99 punkti3. Rīgas Tehniskā universitāte – 96 punkti4. Rīgas Stradiņa universitāte – 96 punkti5. Latvijas Lauksaimniecības universitāte – 94 punkti6. Daugavpils universitāte – 74 punkti

1. Rīgas Tehniskā universitāte – 171 punkts2. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija – 164 punkti3. Latvijas Lauksaimniecības universitāte – 141 punkts4. Latvijas Universitāte – 133 punkti5. Rīgas Stradiņa universitāte – 125 punkti6. Daugavpils Universitāte – 76 punkti