02.06.2014. 17:25
Šodien Latvijas inline hokeja izlase aizvadīja savu otro spēli IIHF pasaules čempionātā tiekoties ar Austrālijas valstsvienību, kas aizvada savu 12. turnīru, kamēr Latvijai šis ir pirmais. Austrālija ne reizi nav tikusi augstākajā divīzijā, bet ir stabila pirmās divīzijas vienība.

Atsķirībā no vakardienas, šodien vārtu sargāšana tika uzticēta Kristapam Krūzem, kurš ar Latvijas inline hokeja izlasi ir piedalījies divos kvalifikācijas turnīros. Spēles sākumā abas komandas izveidoja vairākus bīstamus momentus, bet pārspēt vārtsargus neizdevās. Gan vienai, gan otrai komandai ik pa laikam palīdzēja arī veiksme, bet atklāt rezultātu pirmajā ceturtdaļā neizdevās.

Otrajā ceturtdaļā latvieši izskatījās nedaudz labāki, bet bez veiksmīga metiena. Austrāliešu soliņš pēc katra metiena smagi nopūtās kaut gan rets no tiem bija patiešām bīstams. Nervozēja abas komandas, jo skaidrs, ka pirmie vārti var nosvērt spēles gaitu vienai vai otrai komandai. Spēles 23 minūtē Koniševs veiksmīgi nospēlē pretinieku vārtu priekšā un atklāj rezultātu 1-0, kas noturas līdz puslaika beigām.

Iesākoties trešajai ceturtdaļai austrālieši uzreiz metas uzbrukumā un vairākkārt bīstami met pa pretinieku vārtiem, līdz 26 minūtē kapitulē arī Kristaps Krūze, īsi pēc tam viņš izglābj savu komandu atvairot asu metienu devītniekā. Izlīdzinoties rezultātam Latvijas izlases inline hokejisti pazaudēja spēles pavedienu, kas pārvērtās haotiskās darbībās uz laukuma. Centieni atgūt vadību noved pie kļūdām, kas ļauj austrāliešiem īsā laika periodā izvirzīties vadībā ar rezultātu 3-1.

Sākoties pēdējai ceturtdaļai, rupji kļūdījāmies vairākumā, un pretinieks realizēja izgājienu viens pret viens ar vārtsargu. Lai arī mūsējie centās atspēlēties, to nepieļāva lieliski spēlējošais austrāliešu vārtsargs. Spēles izskaņā austrālieši gūst vēl vienus vārtus un spēle noslēdzas ar rezultātu 5-1.

Piedzīvots otrs zaudējums čempionātā, bet tas vēl nenozīmē beigas. Rīt pēdējā spēlē grupu turnīrā pret Horvātiju, bet ceturtdien tiks aizvadīti ceturtdaļfināli.