27.09.2016. 17:52
Vācijas pilsētā Veclārā notikušajā pasaules čempionātā 10 deju programmā (5 Standartdejas un 5 Latīņamerikas dejas) U21 grupā 46 pāru no 20 valstīm konkurencē 2.vietu izcīnīja Latvijas sporta deju pāris Deniss Gudovskis un Megija Morīte. Par pasaules čempioniem kļuva galvenie favorīti uz uzvaru Mateušs Brzozovskis un Justina Mozdoneka no Polijas, informē Latvijas sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Piekto sezonu Pasaules Sporta deju federācija rīko pasaules čempionātus U21 grupai, kurā piedalās deju pāri vecumā no 16-20 gadiem, apvienojot jauniešu (16-18 g.) un pirmos divus gadus pieaugušo grupā startējošos dejotājus. Pērn Rīgā Latvijas dejotājiem pasaules čempionāts šajā deju programmā nebija veiksmīgs, tāpēc ar cerībām uz labiem rezultātiem tika gaidīts šis gads. Un kā izrādījās, Vācijas pilsēta Veclāra, kur 2011.gadā par Eiropas Savienības čempioniem LA dejās kļuva Vjačeslavs Višņakovs ar Terēzi Kižlo, šoreiz atkal bija mums veiksmīga. Denisam Gudovskim un Megijai Morītei jūlijā izcīnītajai otrajai vietai pasaules čempionātā jauniešiem Standartdejās (ST) izdevās savu medaļu krājumu papildināt ar vēl vienu sudrabu.

Pirmajās trijās kārtās – astotdaļfinālā, ceturtdaļfinālā un pusfinālā – Latviju pārstāvošie dejotāji bija līderu godā, un finālā kopā ar Polijas un Krievijas dejotājiem ļoti līdzīgi cīnījās par uzvaru. ST dejās labāko sniegumu rādīja poļi, bet Latīņamerikas (LA) dejās pirmie bija krievi Aleksandrs Rjabcevs un Marija Oblakova. Tikmēr mūsējie nodemonstrēja stabilitāti un uzrādīja otro rezultātu abās deju programmās, kas deva otro vietu arī kopsummā.

Pagājušā gada vicečempioni un 2014.gada bronzas medaļas ieguvēji jauniešiem šajā deju programmā Brzozovskis ar Mozdoneku beidzot kļuva par pasaules čempioniem, bet Rjabcevam un Oblakovai tika bronzas medaļas. Fināla sešiniekā iekļuva arī otrs Krievijas pāris, rumāņi un amerikāņi. Tikmēr Lietuvas čempioni Karols Tomeckis un Domile Semeskevičiute Veclerā palika devītie.

Šī Latvijai ir otrā medaļa Pasaules čempionātā U21 10 dejās, jo 2012. gadā Rīgā bronzas medaļas izcīnīja Kārlis Treijs un Anastasija Krivošejeva. Starp citu, jauniešiem pasaules čempionāts 10 dejās novembrī un LA dejās decembrī notiks Rīgā, un tur mēs varam gaidīt godalgotas vietas.