06.07.2015. 09:33
Nedēļas nogalē Siguldā Laurenču trasē pirmo reizi Latvijā notikušajās Starptautiskās riteņbraukšanas savienības (UCI) 2.kategorijas sacensībās kalnu divriteņiem (MTB) Olimpiskajā krosā divas godalgotas vietas tika Latvijas pārstāvjiem, jo trešo vietu ieguva gan Matīss Preimanis, gan arī Katrīna Jaunslaviete. Uzvaru vīriešiem 30,4km distancē izcīnīja polis Pjotrs Bzuzka, bet sievietēm 25,6km distancē nepārspējama bija somiete Nora Kanerva.

Ļoti karstos un saulainos laika apstākļos, gaisa temperatūrai sasniedzot 33 grādus un radot papildu slodzi sacensību dalībniekiem, tika aizvadītas Latvijā pirmās UCI 2.kategorijas sacensības MTB XCO, kur pirmo desmit vietu ieguvēji nopelnīja punktus pasaules reitingam. Neskaitot mājiniekus, Siguldā bija ieradušies sportisti vēl no četrām valstīm - Igaunijas, Polijas, Ukrainas un Somijas. Organizatori Laurenču apkaimē bija speciāli izveidojuši XCO disciplīnai atbilstošu trasi, iekārtojot arī 20m garumā "akmeņu dārzu". Aplis bija 4,8km, kuru vīru elites grupa veica 6 reizes, bet sievietes brauca par vienu apli mazāk. Dalībniekiem pirms pirmā apļa sākuma saskaņā ar noteikumiem bija jāveic vēl papildus 1,6km cilpa, līdz ar to vīriešu konkurencē kopējam distances garumam sasniedzot 30,4km, bet sievietēm 25,6km.

Vīriešiem, kur uz starta izgāja 18 dalībnieki, pēc pirmajiem diviem apļiem vadībā izvirzījās Matīss Preimanis un Pjotrs Bzuzka, kuriem desmit sekunžu attālumā sekoja divi somi Sasu Halme un Toni Tehti. Trešajā aplī abi līderi palielināja pārsvaru pār citiem konkurentiem, taču polis pamazām sāka attālināties no pēdējo divu gadu Latvijas čempiona XCO disciplīnā. Ceturtais aplis mūsu riteņbraucējam bija vislēnākais no visiem, un līdz ar to ne tikai polis jau sasniedza pusotru minūtes pārsvaru, bet Preimani apsteidza soms Halme, un Matīsam nācās beidzamos divus apļus cīnīties par trešo vietu vēl ar diviem citiem somiem. Bzuzka pārsvaru palielināja līdz divām minūtēm un, 30,4km veicot 1:32:02,5 (ātrākais aplis 14:32, bet vidēji ap 14:45), svinēja uzvaru, bet Halme ieņēma otro vietu. Tikmēr noslēdzošā apļa pēdējā kilometrā Matīs Preimanis veica izšķirošo izrāvienu, apsteidzot somus par desmit sekundēm un izcīnot trešo vietu (+2:46). Otrs labākais no mūsējiem bija Oskars Muižnieks, kurš pēc ilgstoši atrašanās septītajā pozīcijā beigās tomēr ierindojās 9.vietā (+8:10), bet vienpadsmitais (+10:52) finišēja Ivars Prokofjevs.

Sievietēm, kaut arī piedalījās tikai trīs riteņbraucējas, tomēr sastāvs bija gana spēcīgs, jo kopā ar 2014.gada valsts čempioni Katrīnu Jaunslavieti sacentās arī vieno labākajām Somijas braucējām Nora Kanerva, kā arī Igaunijas otra labākā šajā disciplīnā Grēta Steinburga. Atšķirībā no vīriešiem sieviešu konkurencē spēku samēri izrādījās atšķirīgi un jau pirmajā aplī visas trīs jau izretojās minūtes vai pat virs attālumā viena no otras. Somiete Kanerva 25,6km veica 1:40:46,1 un svinēja pārliecinošu uzvaru. Otro vietu ieguvusī igauniete Steinburga atpalika 7:14, bet mūsu Katrīna Jaunslaviete ierindojās trešajā vietā (+18:19) un tāpat kā Matīss Preimanis nopelnīja 15 punktus.

Junioru konkurencē uzvaras izcīnīja igauņi Mari Līsai Motus un Kirils Tarasovs, bet puišiem trijnieku noslēdza brāli Edvarts un Emīls Višķeri. Open grupā, kur bija jāveic divi apļi, abas uzvaras atkal tika Igaunijai, jo nepārspēti palika Markus Pajurs un Merili Sirvela, bet no latviešiem otrajā un trešajā vietā ierindojās attiecīgi Kristaps Kipurs un Raivis Jansons.

Video no sacensībām: https://youtu.be/4KHoZSCJREI

Rezultāti: 1) elite vīrieši: tourism.sigulda.lv2) elite sievietes: tourism.sigulda.lvget_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties