26.06.2015. 20:19
Latvijas vīriešu handbola izlase šovakar Starptautiskās Handbola federācijas (IHF) attīstības turnīra finālā, nodemonstrējot neizteiksmīgu un kļūdām bagātu spēli, ar 24:27 piekāpās Fēru salām, ierindojoties otrajā vietā.

Latvijas un Fēru salas līdz finālam aizkļuva bez zaudējumiem – latvieši piecās spēlēs izcīnīja piecas uzvaras, turklāt divreiz (otro reizi – pusfinālā 25:21) apspēlējot ceturto spēcīgāko Panamerikas komandu Urugvaju, savukārt Fēru salu handbolisti pēc neizšķirta pirmajā mačā pret Austrāliju guva četras uzvaras pēc kārtas. Vietu finālā Fērām nodrošināja panākums pār Kosovu (31:23).

Latvijas pretiniece finālā Fēru salas tika raksturota kā lieliski nokomplektēta komanda visās pozīcijās, ieskaitot vārtsargu līniju. Vārtsargi šajā turnīrā gan bija arī viens no Latvijas trumpjiem un kā pirms fināla norādīja treneri, tad viņu rīcībā ir trīs līdzvērtīgi vārtsargi. Finālspēlē vārtu drošība tika uzticēta LHF kausa izcīņas vērtīgākajam spēlētājam Raitim Puriņam.

Latvijas handbolisti veiksmīgi iesāka spēli pēc Austra Tuminska un Raimonda Trifanova gūtajiem vārtiem izvirzoties vadībā ar 3:0, bet Fēru salas rezultātu atklāja vien sestajā minūtē, kad izmantoja latviešu kļūdu, aizskrēja ātrajā uzbrukumā un raidīja bumbu praktiski tukšos vārtos – 3:1. Pakāpeniski spēles gaita izlīdzinājās, Fēru salu handbolistiem izdevās līdzsvarot rezultātu (5:5, 6:6, 10:10), tomēr kopumā neliels pārsvars saglabājās latviešiem. Vairākkārt vārtos teicami nospēlēja Puriņš, vēl vairākas reizes glāba vārtu stabs, taču daudzās kļūdas puslaika beigu daļā ļāva fēriešiem pirmoreiz pārņemt vadību. Pēc pirmajām 30 minūtēm vienu vārtu deficīts – 12:13.

Otrā puslaika sākums mūsējiem bija pagalam neveiksmīgs, kas ļāva fēriešiem panākt triju vārtu pārsvaru (12:15), un tikai puslaika piektajā minūtē Latvijai izdevās gūt pirmos vārtus, kad precīzi meta Ingus Kivlenieks – 13:15. Vairākkārt latvieši pietuvojās līdz minimumam, tomēr pretiniekus panākt tā arī neizdevās, turklāt puslaika vidū Fēru salas atjaunoja triju vārtu pārsvaru (15:18). Vēl vairākkārt gan izdevās sadeldēt rezultātu līdz vienu vārtu starpībai, taču pašu kļūdas liedza izglābties. Latvija piedzīvoja zaudējumu ar 24:27, ierindojoties otrajā vietā turnīrā.

Trešo vietu turnīrā izcīnīja Kosova, kas negaidīti pārliecinoši ar 27:16 sakāva Urugvaju, bet piektajā vietā ierindojās Igaunija.

Jāuzsver, ka šajā turnīrā spēles tiesāja par Latvijas labākajiem jaunajiem tiesnešiem atzītie Mārtiņš Leitis un Ralfs Pērsis, kas aizvadīja cienījamu turnīru. Kā apliecinājums tam - tieši Latvijas pārim uzticēja tiesāt spēli par trešo vietu starp Kosovu un Urugvaju.

Latvija – Fēru salas 24:27 (12:13)Latvija: Trifanovs 8, Kiršteins 3, Kurmēns 3/3, Tuminskis 3, Kivlenieks 2, Borodovskis 2, Ivanovs 1, Lielais 1/1, Kreicbergs 1, Borisenko, Hovratovičs, Puriņš, Turkupols, Kukša.