11.05.2015. 16:37
2015. gada pasaules čempionātā hokejā 12 no 16 valstsvienībām apakšgrupā atlicis aizvadīt tikai vienu spēli. 46 mačos nopelnīti 18 skaitliskā sastāva pārkāpumi, un līderes Šveices (seši) tuvākā sekotāja ir Latvijas izlase - neuzmanības dēļ mazākumā nācies palikt trīs reizes.

2015. gada pasaules čempionātā hokejā visvairāk mazākumā spēlējusi Latvijas valstsvienība - 44 minūtes un 59 sekundes. Situāciju vēl sliktāku padara tas, ka sāncenšu pārākumu izdevies neitralizēt tikai 70,83% gadījumu, vājākas sekmes uzrādot tikai Norvēģijas (69,57%) un Slovēnijas (63,16%) valstsvienībām.

Mūsējie trīs reizes mazākumā palikuši skaitliskā sastāva pārkāpuma dēļ - astoņas sekundes pirms spēles pret Čehiju beigām, 29. minūtē pret zviedriem, kad rezultāts bija tikai 0:1, bet pretinieki vairākumu izmantoja un pārsvaru dubultoja, un noslēdzošajā trešdaļā pret Vāciju, uzreiz pēc piecām minūtēm mazākumā, un tas laupīja vēl vairāk spēka.

Sliktāk veicies tikai ceturtdaļfinālā iekļuvušajai Šveicei, kas nesaskaņotās rīcības dēļ mazākumā spēlējusi sešas reizes. "Varbūt tā ir vēlme ātrāk tikt laukumā, viens vai divi metri," norādīja aizsargs Eriks Blūms. Viņam piebalsoja uzbrucējs Kevins Romī: "Ātrāk jādodas soliņa virzienā, vairāk jāpiedomā, kad ripa tuvojas tam, un nedrīkstam piedalīties spēlē, pirms otrs hokejists pametis ledu." Taču izskaidrojuma notikušajam nevienam no viņiem nav.

Dānija, Francija un Vācija skaitliskā sastāva pārkāpuma dēļ mazākumā palikušas divas reizes, bet Slovēnija un Zviedrija - vienu. Starptautiskās hokeja federācijas mājaslapā izcelts, ka no sešām vadošajām komandām skandināvi ir vienīgie, kas izcēlušies ar neuzmanību, jo Kanāda, Krievija, Somija, Čehija un ASV nav nopelnījušas muļķīgos noraidījumus par sešiem laukuma spēlētājiem.

Tiek norādīts, ka situācijā vainīgs var būt gan treneris, gan spēlētājs, kurš pamet laukumu, gan spēlētājs, kurš dodas uz ledus. Vērts izcelt, ka, atšķirībā no pagājušā gada, kad Latvijas valstsvienību vadīja Teds Nolans, Toms Kūlens un Kārlis Zirnis, 2015. gada pasaules čempionātā ir tikai Aleksandrs Beļavskis un Zirnis.

Izmantotie resursi:Ice Hockey World Championship 2015 - 2015 WM -...

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa