20.05.2014. 19:04
Otrdien Minskā pasaules hokeja čempionāta B grupas pēdējās kārtas spēlē Latvijas hokejisti ar 2:3 (0:2, 1:1, 1:0) piekāpās Šveicei, tādējādi tomēr nespējot pēc piecu gadu pārtraukuma sasniegt ceturtdaļfinālu. Latvija čempionātu noslēgusi 11.vietā.

Latvijai šajā mačā ar precīziem metieniem izcēlās Koba Jass un Zemgus Girgensons, bet Šveicei vārtus guva Damjens Brunners, Dominiks Šlumfs un Janiks Vēbers.

Par labāko Latvijas hokejistu mačā atzina Miķeli Rēdlihu, bet visā turnīrā labākie mūsu valstsvienībā Rēdlihs, Kaspars Daugaviņš un Artūrs Kulda.

Mača pirmajās minūtēs nedaudz bīstamāk darbojās šveicieši, radot vairākas vārtu gūšanas iespējas pie Gudļevska vārtiem. Tikmēr Latvijai grūtības sagādāja pat ieiešana Šveices aizsardzības zonā. Šo ofensīvu pārtrauca pirmais skaitliskais vairākums Latvijai. Mazākumā komandu jau glāba vārtsargs Reto Berra, bet uzreiz pēc atgriešanās pilnā sastāvā Šveicei pirmos vārtus guva Damjens Brunners. Viņš raidīja ripu vārtos gar pašu stabiņu un precīzi noslēdza ilgstošu uzbrukumu. Rezultāts ļoti ātri kļuva vēl nepatīkamāks pēc tam, kad teicamu Andresa Ambūla piespēli gūtos vārtos no neliela attāluma pārvērta aizsargs Dominiks Šlumfs - tas notika tikai divas minūtes vēlāk. Jau otro spēli pēc kārtas mūsējie jau pirmajā trešdaļā nonākuši iedzinējos ar 0:2. Turpinājumā mūsējie neprata izmantot vēl divus vairākumus, otrajā ļaujot vairākiem šveiciešiem teju trešo reizi izrēķināties ar Gudļevski - Latviju glāba vārtu stabs un veiksme. Atlikušajās pirmā perioda minūtēs aina laukumā nemainījās, darbībai pārsvarā risinoties pie Gudļevska vārtiem un Šveicei demonstrējot krietni pārliecinošāku sniegumu. Pirmās trešdaļas izskaņā Latvijas treneru korpuss izmēģināja dažādus risinājumus, tostarp Koba Jass spēlēja vairākumā, bet aizsargs Māris Jass - uzbrukumā.

Jau pirmajā uzbrukumā otrajā trešdaļā šveiciešiem trešos vārtus guva Janiks Vēbers, padarot Latvijas situāciju teju bezcerīgu - uzvarai un ceturtdaļfinālam nepieciešami četri vārti. Atspēlēšanos ar precīzu metienu starp Berras kājsargiem pusotru minūti vēlāk uzsāka Koba Jass - uzbrucējam pirmie vārti turnīrā! Vārtu guvums pamodināja ne tikai komandu, bet arī nedaudz piemigušo publiku. Treneru jauktie virknējumi demonstrēja jau aktīvāku un kreatīvāku hokeju, kādā no epizodēm Mārtiņam Cipulim izgājienā tikai aizsargs patraucēja raidīt ripu vārtos. Tikmēr šveicieši tika pie pirmās iespējas vairākumā, kuru gan realizēt nespēja. Aizvien vairāk briesmu pie Berras vārtiem radīja Latvija, vairākās epizodēs tikai nedaudz trūkstot līdz rezultāta starpības samazināšanai. Pašās trešdaļas beigās Šveicei ceturtais noraidījums un teicama iespēja Latvijai, tomēr arī šoreiz nekā. Divu vārtu deficīts un bija atlikušas 20 minūtes.

Trešā perioda sākumā Latvijai vismaz divas teicamas iespējas gūt vārtus, bet šajās epizodēs pārāki pretinieku aizsargi vai Berra. Tikmēr par uzbrukumu nebija aizmirsuši arī šveicieši, tuvu vārtu guvumam tiekot Simonam Mozeram. Latvijas minimālais uzdevums bija panākt vismaz neizšķirtu pamatlaikā - šim mērķim jāgūst vismaz divi vārti. Brīdi vēlāk piektā vairākuma iespēja Latvijai šajā mačā: Šveici kārtējo reizi glāba Berra un pat vārtu stabs, mūsējiem pietuvoties nespējot. Turpinājumā pēc vairākiem noraidījumiem Latvija paliek trijatā pret četriem šveiciešiem, spējot nosargāt vārtus neskartus. Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām divminūšu noraidījums Ķēniņam, vēl vairāk samazinot izredzes atspēlēties. Mazākumā pamatīgu karuseli pie Šveices vārtiem savērpa M.Rēdlihs, bet tikmēr sākās pēdējās piecas pamatlaika minūtes. Divarpus minūtes pirms mača beigām Zemgus Girgensons guva vārtus, mainot ripas lidojumu - pēc ilgstošas video skatīšanās tiesneši vārtu guvumu ieskaita! Atlikušajā laikā šveicieši divatā ripu nedabūja pat tukšajos Latvijas vārtos, kurus jau bija atstājis Gudļevskis - vārtu stabs, turklāt paši pretinieki vārtus vēl arī izgrūž. Latvijai atlika tieši minūte vismaz neizšķirta panākšanai, taču ar to izrādījās par maz.

Latvijas vārtus sargāja Kristers Gudļevskis, bet sastāvā atgriezās Zemgus Girgensons, līdz ar to mūsu izlase spēlēja optimālajā sastāvā.

Pasaules hokeja čempionāts. 2014.gada 20.maijs. Minska, Minsk Arena.Latvija - Šveice 2:3 (0:2; 1:1; 1:0)

Vārti: 8:39 Brunners (Kunti, Hollenšteins) 0:1; 10:49 Šlumfs (Ambūls) 0:2; 20:27 Vēbers (Josi, Ambūls) 0:3; 21:57 K.Jass (Džeriņš, Kulda) 1:3; Girgensons 2:3;

Vārtsargi: Kristers Gudļevskis - Reto BerraMetieni: 26-26Soda minūtes: 6-14

Komandām, kuras grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Austrija un Slovēnija, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.

Sacensības Minskā ilgs līdz 25.maijam. Latvijas valstsvienība spēcīgāko izlašu sabiedrībā startē jau 18.gadu pēc kārtas.

Kopumā uz Minsku devušies Latvijas 25 hokejisti - trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 14 uzbrucēji.

Par komandas kapteini iecelts izlases veterāns Herberts Vasiļjevs, savukārt viņa asistenti būs Georgijs Pujacs, Artūrs Kulda un Kaspars Daugaviņš, kuri šos pienākumus uzņemsies rotācijas kārtībā.

Latvijas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi - Edgars Masaļskis (Poprad, Slovākija), Ivars Punnenovs (Rapersvīles Jona Lakers, Šveice), Kristers Gudļevskis (Tampabejas Lightning, NHL);

aizsargi - Guntis Galviņš (bez kluba), Rodrigo Laviņš, Jēkabs Rēdlihs, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks (visi - Rīgas Dinamo), Jānis Jaks (Rīga), Māris Jass (Homutovas Pirati, Čehija), Artūrs Kulda (Ufas Salavat Julajev, KHL);

uzbrucēji - Gints Meija, Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Aleksandrs Ņiživijs, Miks Indrašis (visi - Rīgas Dinamo), Juris Štāls (Poprad), Koba Jass (Liberecas Bili Tygri, Čehija), Armands Bērziņš (Atirau Beibaris, Kazahstāna), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes Pinguine, Vācija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes ZSC Lions, Šveice), Miķelis Rēdlihs (Jaroslavļas Lokomotiv, KHL), Zemgus Girgensons (Bufalo Sabres, NHL), Roberts Lipsbergs (Sietlas Thunderbirds, WHL), Kaspars Daugaviņš (Maskavas Dinamo, KHL).

Lasiet vairāk Diena.lv īpašajā Pasaules čempionāta sadaļā, kur iespējams piedalīties arī prognožu spēlē!

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA