05.06.2013. 20:17

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība trešdien, 5. jūnijā, Karlovi Varu turnīra pirmajā spēlē zaudēja Krievijas izlasei ar rezultātu 63:70. Ceturtdien plkst. 19:30 Latvija spēlēs pret Čehiju, piektdien plkst. 17:00 sacentīsies ar Ķīnu.

Karlovi Varu turnīrā komandas turpina darboties pārbaudes spēļu režīmā. Piemēram, Latvija izmantoja visu divpadsmitnieku un treneri izmēģināja dažādus taktiskos variantus. Nepaveicās Elīnai Babkinai, kura pirmajās minūtēs saņēma triecienu pa seju un bija spiesta atstāt laukumu. Rentgena pārbaude neuzrādīja deguna lūzumu, tādējādi Elīna varēs atgriezties laukumā. Trīsdesmit trešajā minūtē līdzīgi cieta komandas kapteine Liene Jansone.

Latvija: Babkina, Kārkliņa, Jākobsone, Jansone, Brumermane

Spēles ievadā Latvijas basketbolistes sekmīgi aizsargāja soda laukuma, neļaujot garajām krievietēm izmantot augumu pārsvaru. Turpretī Aigara Neripa komanda sekmīgi iespēlēja bumbu Aijai Brumermanei – atzīmējās Jansone un Kārkliņa – kā arī izmantoja brīvos metienus gan perimetra iekšienē, gan ārpusē. Krievijai pirmos sešus punktus ar tālmetieniem guva spēka uzbrucēja Anna Petrakova, bet pirmo ceturtdaļu savā labā noslēdza Latvija. Pēc Jansones tālmetiena pēdējā sekundē sarkanbaltsarkanās panāca septiņu punktu pārsvaru – 17:10.

Otrajā puslaikā spēlē iejutās agresīvā un brīžiem nesavaldīgā Grišajeva, kura vairākas reizes uzlauza Latvijas aizsardzību vai tika pie soda metieniem. Pirmo Krievijas ofensīvu Latvija apturēja. Tālu divpunktu metienu realizēja Jansone, perimetrā izšāva Krastiņa, ātrajā uzbrukumā aizskrēja Eibele – 32:22. Puslaika galotnē jau minētā Grišajeva sekmēja savējo izrāvienu 1:9, samazinot starpību līdz diviem punktiem – 33:31.

Par spīti krieviešu centieniem, Latvija pirmajā puslaikā uzvarēja cīņu zem groziem (15-11) un pozitīvas tendences bija vērojamas arī turpinājumā. Eibele un Jākobsone izcīnīja atlēkušās bumbas uzbrukumā, izcīnot atkārtotas uzbrukumu iespējas, kuras pabeidza ar precīziem tālmetieniem – 39:35. Pretinieces vadībā izvirzījās tikai uz īsu brīdi, lielāko daļu trešās ceturtdaļas vadībā atradās Latvija – 48:47.

Brumermanes piektā piezīme un Jansones iziešana no ierindas uz pāris minūtēm samazināja Latvijas garo spēlētāju rotāciju, liekot vairāk laukumā sūtīt Līgu Šurkusu. Jaunā centra spēlētāja neapjuka – iemeta trīspunktnieku, tika pie soda metieniem. Krievija vadībā izrāvās pēc Musinas un Petrakovas tālmetieniem. Īpaši rezultatīvi spēlēja Eirolīgas čempione, taču krievietes droši nevarēja justies līdz pēdējai minūtei.

Citronmuiža, biedrība Rauna, Vidzemes 13-7, Raunas p., Raunas n., LV-4131