25.06.2016. 08:00
Latvijas vīriešu izlase Londonā ar uzvaru pār spāņiem (15:8) noslēgusi savu dalību pasaules čempionātā frisbijā, kurā 31 komandas konkurencē izcīnīta 17. vieta. Jau šodien turnīra vadošās izlases sadalīs medaļas, noskaidrojot šī gada pasaules čempionus.

Iepriekšējo dienu spēcīgās lietusgāzes bija atstājušas ievērojamas sekas uz laukumu kvalitāti, kā rezultātā liela daļu spēļu tika atceltas un pārceltas. Vakar Latvijas izlasei bija paredzēta tikai viena spēle, kas nozīmēja, ka vietu sadalījums līdz galam netiks noskaidrots. Par spīti šīm nepatīkamajām ziņām Latvijas frisbijisti pēdējai cīņai spēja noskaņoties kaujinieciski, jo zināja, ka spēle nebūs viegla. Pēdējos divos Eiropas čempionātos Latvijas izlasei bija izdevies pārspēt Spānijas valstsvienību, bet šī gada pavasarī Konfederācijas kausa izcīņas spēlē pārāki izrādījās tieši spāņi.

Jau pašā spēles sākumā Spānijas izlase pierādīja, ka nav ar pliku roku ņemama, izvirzoties vadībā ar divu punktu pārsvaru (3:1). Pēc neveiksmīgā sākuma Latvijas izlases treneris Sergejs Volkovs nolēma pieprasīt minūtes pārtraukumu, pēc kura mūsu spēlētāji sāka pilnībā dominēt laukumā – Spānijas valstsvienība pirmajā puslaikā nespēja vairs gūt nevienu punktu (8:3). Lai gan otrajā puslaikā spēles izlīdzinājās, Latvijas izlase pēdējā čempionātā spēlē spēja izcīnīt pārliecinošu uzvaru ar 15:8. Latvijas valstsvienība savu pirmo pasaules čempionātu noslēdza ar četrām uzvarām septiņās spēlēs un 17. vietu, ko dala ar Singapūru, Somiju un Zviedriju.

Šodien tiks noskaidroti turnīra čempioni vīriešu, sieviešu un jauktajā grupā. Vīriešu finālā tiksies pēdējo gadu čempiones ASV un Japāna, sievietēm – ASV un Kolumbija, bet jauktajā grupā – Austrālija un ASV.

Izmantotie resursi:Latvijas frisbija federācija |

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230