20.09.2013. 19:41
Latvija un Dānija ir oficiāli pieteikušās 2018.gada pasaules hokeja čempionāta rīkošanai, savā mājaslapā internetā atklājusi Starptautiskās Hokeja federācija (IIHF).

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Kā zināms, abas valstis jau iepriekš ir vēlējušās organizēt pasaules čempionātu, bet vēl nesen Latvijas un Dānijas apvienotā kandidatūra piedzīvoja neveiksmi cīņā par 2017.gada pasaules čempionāta rīkošanas tiesību iegūšanu, jo pārāka izrādījās Vācijas un Francijas apvienotā kandidatūra.

Zīmīgi, ka Dānijā, kura šobrīd IIHF rangā atrodas 12.vietā, savā pastāvēšanas vēsturē vēl ne reizi nav rīkojusi pasaules čempionātu hokejā, lai gan tā jau kopš 2003.gada spēlē planētas spēcīgāko valstsvienību vidū.

Paredzams, ka Dānijas uzvaras gadījumā galvenā arēna būs "Copenhagen Arena", kurā būs iespējams uzņemt ap 12 tūkstošiem līdzjutēju. Šis objekts vēl atrodas celtniecības procesā, un to plānots pabeigt 2015.gadā. Savukārt kā otrā arēna tikšot izmantota 12 500 ietilpīgā "Boxen Arena", kas atrodas Hernigā.

Savukārt Latvijā pasaules hokeja čempionāts jau bijis 2006.gadā, kad tā galvenā spēļu vieta bija "Arēna Rīga".

Jau vēstīts, ka jūnijā Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans izteicās, ka 2018.gada čempionāts, visticamāk, notiks tieši Latvijā.

IIHF kongress, kurā tiks noskaidrota 2018.gada pasaules hokeja čempionāta saimniece, norisināsies nākamgad no 22. līdz 24.maijam Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā. Kā zināms, tieši tur norisināsies nākamā gada pasaules čempionāts.

Kā ziņots, šī gada pasaules čempionāts norisinājās Zviedrijā un Somijā.LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties