07.05.2013. 15:58

Trešo spēli pasaules čempionātā otrdien plkst.16.15 Helsinkos aizvadīs Teda Nolana vadītā Latvijas hokeja izlase - šoreiz pretiniekos Austrija, kas pirmajos divos mačos arīdzan palikusi bez uzvarām un punktiem. Spēles tiešraidi būs iespējams vērot kanālos TV3 un TV5.

Pasaules hokeja čempionāts. 2013.gada 7.maijs. Helsinki, Hartwall Areena.Austrija - Latvija 0:0 (0:0; 0:0; 0:0)

Vārti: Vārtsargi: Bernhards Starkbaums - Edgars MasaļskisMetieni: 0-0Soda minūtes: 0-0

Pēc divām spēlēm Latvijas izlasei ir sliktākā vārtu attiecība čempionātā (1:10, -9), arī viena iemestā ripa (Artūrs Kulda pret ASV) ir pagaidām vājākais rādītājs. Tāpat nav izmantota neviena no septiņām iespējām vairākumā, bet mazākumā savi vārti nosargāti septiņos no 10 gadījumiem. Ar 45 soda minūtēm Latvija ir arī čempionāta nedisciplinētākā izlase, seko Zviedrija ar 42 minūtēm, tiesa, trijos mačos.

Lai gan spēlē pret ASV izdevās pārtraukt teju 300 minūšu ilgušo sauso sēriju bez vārtu guvumiem pasaules čempionātos, vārtu guvējs Kulda ir aizsargs. Tas nozīmē, ka Latvijas uzbrucēju sērija vēl turpinās - Austrija varētu būt ļoti pateicīgs pretinieks, lai to beidzot pārtrauktu.

Pirmdienas treniņā atpūta bija dota kapteinim Laurim Dārziņam, bet komanda trenējās nedaudz mainītos virknējumos. Veselības problēmas ir Georgijam Pujacam, kuram pret ASV pārsista auss, bet Gintam Meijam ir cirkšņa problēmas - abu dalība spēlē ar Austriju vēl ir neskaidra. Tikmēr divu maču diskvalifikāciju izcietis Koba Jass - arī viņš nu pieejams treneriem.

Spēlei nav pieteikts Pujacs un uzbrucējs Roberts Jekimovs. Sākotnēji parādījās informācija, ka vārtus sargās Māris Jučers un Edgars Masaļskis būs viņa dublieris, taču tā bijusi vien kļūda protokolā. Vārtos tomēr stāsies Masaļskis.

Austrieši čempionātu sāka ar cienīgu zaudējumu ASV (3:5, mača gaitā bija 2:0 Austrijas labā), bet otrajā spēlē bez ierunām atzina Francijas pārākumu - 1:3. Vienīgos vārtus mūsu šodienas pretiniekiem guva lielākā zvaigzne Tomašs Vaneks. Abās spēlēs vārtu sargājis Zviedrijas kluba MODO vārtsargs Bernhards Starkbaums (4.09 vidēji ielaistas ripas un 85,5% atvairītu metienu).

Pasaules čempionātos ar Austriju spēlēts piecas reizes, pēdējās četrās no tām svinētas uzvaras.

Trīs citos mačos šodien Slovēnija tiekas ar Dāniju (17.15), Krievija divu vēl nezaudējušo komandu duelī spēlē ar ASV (20.15), bet kanādieši spēkosies ar sīksto Norvēģiju, kas arī uzvarējusi pirmajās divās čempionāta spēlēs.