26.12.2015. 20:37
Latvijas handbola izlase Rīgas Domes kausa izcīņas pirmajā dienā bija ļoti tuvu pārsteigumam pret pasaules čempionāta dalībnieci Baltkrieviju, tomēr, ilgu laiku bijusi vadībā, galotnē tomēr atzina pretinieces pārākumu - 26:28. Latvijas rindās ar pieciem vārtiem rezultatīvākais bija Ingars Dude.

Kamēr pretinieku sastāvs bija tuvu optimālajam, baltkrievu lielāko zvaigzni Sergeju Rutenko ieskaitot, Latvijas izlases galvenajam trenerim Uģim Vikštremam gan nācās iztikt bez virknes spēlētāju. Aivis Jurdžs un Ģirts Lilienfelds ir aizņemti savos klubos Vācijā, bet traumas ārstē Artūrs Kuģis, Egils Politers, Emīls Kurzemnieks un Arvis Laganovskis.

Neskatoties uz to, laukumā ritēja ļoti līdzvērtīga spēkošanās. Spēle ritēja punkts punktā, nevienai no komandām neiegūstot lielu pārsvaru, bet kopš pirmā puslaika vidus vienu vai divu vārtu vadībā lielākoties atradās tieši mājiniece Latvija. Pirmā puslaika izskaņā Latvijai bija pat četru vārtu pārsvars (17:13), bet otrā puslaika vidū rezultāts atkal bija izlīdzinājies un baltkrievi izšķērdēja vairākas izcilas izdevības pēc ilga pārtraukuma atgūt vadību.

Rezultāts turpināja lavierēt starp neizšķirtu un vienu divu vārtu pārsvaru Latvijai, tomēr pašā galotnē nedaudz svaigāki izrādījās baltkrievi. Baltkrievija vadībā beidzot izvirzījās četras minūtes līdz pamatlaika beigām (25:24), kad izspēlēja līdz precīzam Ivana Brovko metienam no kreisās malas un vadībā izvirzījās pirmoreiz kopš 17. minūtes. Andis Ērmanis un Dainis Krištopāns vēl pa reizei panāca izlīdzinājumu (25:25, 26:26), taču Baltkrievi nosargāja panākumu ar rezultātu 26:28.

Baltkrievijas izlase, gluži tāpat kā abas pārējās Rīgas Domes kausa dalībnieces Krievija un Ēģipte, šā gada janvārī piedalījās pasaules čempionātā Katarā. Baltkrievi grupu turnīrā pārspēja Čīli (34:23) un ar diviem punktiem ieņēma piekto vietu sešu vienību konkurencē. Pārējām grupas pārstāvēm Baltkrievija nezaudēja ar vairāk kā pieciem vārtiem, tostarp arī topošajām medaļniecēm Katarai (22:26) un Spānijai (33:38).

Rīgas Domes kausa izcīņas pirmajā spēlē Krievija jau pirmo puslaiku uzvarēja ar astoņu vārtu pārsvaru (17:9) un svinēja pārliecinošu panākumu pār Latvijas nākamo pretinieci Ēģipti (31:24). Krievijas valstsvienībā septiņus vārtus guva Timurs Dibirovs, bet ēģiptiešiem ar septiņiem precīziem metieniem izcēlās Ahmeds El-Ahmars.

Latvija – Baltkrievija 26:28 (17:14)Latvija: Dude 5, Tuminskis 4, Pavlovičs 4/2, Trifanovs 4, Veršakovs 3, Krištopāns 3, Kreicbergs 2, Ērmanis 1Baltkrievija: Šilovičs 7, Baranovs 6, Puhovskis 6/3, Hadkevičs 3/3, Nikuļenkovs 2, Karaļeks 2, Brovko 1, Jurinoks 1

V Komanda S U N Z Vārti P
1. Krievija 1 1 0 0 31:24 2
2. Baltkrievija 1 1 0 0 28:26 2
3. Latvija 1 0 0 1 26:28 0
4. Ēģipte 1 0 0 1 24:31 0

Vārtsargi: Edgars Kukša (VfL Frendenbeck, Vācija), Viktors Turkupols (Jūrmalas Sports), Helmuts Tihanovs (Celtnieks Rīga).Kreisā mala: Vitālijs Borisenko (SK Latgols), Nils Kreicbergs (Dobeles Tenax).Kreisie ārējie: Artis Kurmēns (HK Ogre/Miandum), Austris Tuminskis (ASK/LSPA)Saspēles vadītāji: Raimonds Trifanovs (VT Zweibrücken - Saarpfalz, Vācija), Māris Veršakovs (SV Beckdorf, Vācija), Toms Lielais (Dobeles Tenax).Labie ārējie: Dainis Krištopāns (Meshkov Brest, Baltkrievija).Labā mala: Jānis Pavlovičs (Runar, Norvēģija), Artis Laganovskis (HK Ogre/Miandum), Andis Ērmanis (Dobeles Tenax).Līnijas spēlētāji: Ingars Dude (Mulhouse Sud Alsace, Francija), Uldis Lībergs (Jūrmalas Sports), Einārs Kiršteins (HK Herulf, Norvēģija).