26.05.2014. 21:12
Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība pirmdien, 26. maijā, pārbaudes spēlē Olimpiskajā sporta centrā iemeta 9 no 17 tālmetieniem un uzvarēja Grieķijas izlasi ar rezultātu 74:57. Otrdien komandas vēlreiz tiksies aiz slēgtām durvīm.

Otrajā spēlē laukumā devās aizsardzes Zane Eglīte, Liene Priede, Baiba Eglīte, Kristīne Silarāja, uzbrucējas Zane Jākobsone, Ieva Veinberga, Kitija Laksa, Dita Liepkalne, garās spēlētājas Zane Tamane, Aija Putniņa, Zenta Meļņika un Ieva Kūlīte.

Latvija: Z, Eglīte, B. Eglīte, Priede, Putniņa, TamaneGrieķija: Stamolamprou, Chatzinikolaou, Dimitrakou, Spanou, Fasoula

Eksperimenti turpinājās, taču pirmdien Latvija spēli sāka ātrāk nekā pretinieces. Pieredzējusī saspēles vadītāja Zane Eglīte ar saviem pienākumiem tika galā labāk nekā pretinieču pirmais numurs Stamolampru. Vairākas reizes bumba tika izspēlēta līdz brīviem metieniem, Ainara Zvirgzdiņa komandai izvirzoties vadībā ar 9:2. Brīdī, kad Džordžs Dikeulakoss laukumā sūtīja pamata saspēles vadītāju Lolitu Limuru un komandas zvaigzni Stellu Kalcidu, spēle izlīdzinājās un grieķietes samazināja Latvijas pārsvaru līdz minimumam – 11:10. Ditas Liepkalnes tālmetiens, Latvijas izcīnītās bumbas aizsardzībā un lielisks uzbrukuma noslēgums Zentas Meļņikas izpildījumā pirmo ceturtdaļu ļāva labāk pabeigt mājiniecēm – 18:10.

Latvija izmantoja maksimāli plašu rotāciju, pirmajā puslaikā iesaistot visas 12 pieteiktās spēlētājas. Ievas Veinbergas tālmetiens palielināja pārsvaru līdz desmit punktiem – 24:14, taču puslaika beigās aktīvākas un precīzākas bija viešņas. Grieķietes sāka aktīvāk cīnīties par bumbām, bet uzbrukumā meistarību rādīja Spanū un Dimitraku. Vairākas reizes pretinieces pietuvojās trīs punktu attālumā, kamēr Baibas Eglītes pustālie metieni un Zanes Eglītes tālmetiens atjaunoja Latvijai drošāku pārsvaru – 34:26. Galotne piederēja grieķietēm. Pieci punkti pēc kārtas un komandas šķīra viena metiena tiesa – 34:31.

Trešajā ceturtdaļā, tāpat kā pirmajā, grieķietes četrreiz ātrāk krāja komandas piezīmes. Pēc Zanes Eglītes, Zentas Meļņikas un Zanes Tamanes reidiem Latvija veica 7:0 izrāvienu, piespiežot Grieķiju ņemt minūtes pārtraukumu – 42:33. Nākamajā uzbrukumā pretinieces pārtērēja uzbrukuma laiku, bet aizsardzībā sasniedza piezīmju robežu. Zenta Meļņika un Baiba Eglīte savas iespējas realizēja nekļūdīgi – 46:33. Baiba Olimpiskā centra zālē jutās kā zivs ūdenī, regulāri apdraudot viešņu grozu, Divreiz Latvijas pārsvars sasniedza četrpadsmit punktus (53:39, 55:41), tomēr pusstundu ar tālmetienu noslēdza Spanū – 55:44.

Pēdējās desmit minūtēs OSC grozu apšaudi pastiprināja Ieva Veinberga un Kristīne Silarāja. Viņu tālmetiens piecas minūtes pirms pamatlaika beigām palielināja Latvijas pārsvaru līdz plus septiņpadsmit – 65:48. Grieķietēm aizvien retāk savlaicīgi atgriezās aizsardzībā un ātrā pārejas spēlē Latvijas priekšrocības bija nenoliedzamas. Divas minūtes vēlāk atrāviens sasniedza divdesmit vienu punktu – 69:48. Galotnē aizsardzības spiediens atslāba, taču Latvija izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

Latvija – Grieķija 74:57 (18:10, 16:21, 21:13, 19:13)Latvija: Baiba Eglīte 16, Veinberga 10, Zane Eglīte 9, Silarāja 9, Meļņika 8, Liepkalne 7, Tamane 4, Priede 4 (8rp), Putniņa 4, Kūlīte 2, Jākobsone 1, Laksa.Grieķija: Spanou 14 (8ab), Dimitrakou 13, Christinaki 8, Chatzinikolaou 6, Glyniadaki 5, Spyridopoulou 3, Sotiriou 2, Fasoula 2, Tzegiannaki 2, Kaltsidou 2, Lymoura (6rp), Stamolamprou.Tiesneši Oskars Lucis, Gatis Saliņš, Kārlis Rutkovskis.

Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa