13.12.2013. 19:52
Pasaules čempionātā florbolā sievietēm mazajā pusfinālā uzvaru izcīnījusi Latvijas izlase, kura ar 7:0 pieveica Polijas valstsvienību.

Savu sesto maču 2013. gada pasaules čempionātā Latvijas izlase uzsāka ar ievērojamu pārsvaru pār Polijas florbolistēm. Mača septītajā minūtē Luīze Bilinska atklāja rezultātu, bet 11. minūtē vairākumā arī dubultoja pārsvaru. Abas reizes ar rezultatīvu piespēli Bilinskai palīdzēja Evelīna Garbare. Polijas izlases bīstamākie uzbrukumi noritēja, kad Gunitas Kārkliņas noraidījuma dēļ Latvija palika mazākumā, taču aizsardzībā tika izturēts. Polietes jau lēnām noskaņojās pārtraukumam, taču Līga Garklāva sodīja viņas par to, 23 sekundes pirms trešdaļas beigām panākot 3:0.

Otrā perioda sākumā vēlreiz atzīmējās Garklāva, un spēle jau pilnībā pārgāja Latvijas izlases rokās. Bilinska guva savus trešos vārtus, bet perioda beigās poliešu aizsardzību galīgi satrieca Aija Kuncīte un vēlreiz Garklāva, tādējādi panākot jau 7:0.

Trešajā periodā spēle ritēja jau nedaudz mierīgāk, jo abas komanda samērā labi saprata, kura šodien uzvarēs, taču tas neatturēja Garklāvu un Bilinsku gūt pa saviem ceturtajiem vārtiem, panākot pavisam graujošo rezultātu 9:0. Polija mača beigās gan izdarīja nelielu spiedienu, cenšoties gūt uzvaras vārtus, taču tas nenotika, un Latvija izcīnīja savu šī turnīra pārliecinošāko uzvaru.

Sešus rezultativitātes punktus šodien guva Luīzes Bilinska (četri vārti, divas piespēles), ar tādu pašu lielisku sniegumu izcēlās arī Līga Garklāva. Savukārt Lauma Višņevska mūsu izlases vārtos atvairīja visus 24 pretinieču metienus.

Latvijas izlase līdz ar to piedalīsies mačā par piekto vietu, un mūsu pretinieces tiks noskaidrotas šovakar Norvēģijas un Vācijas spēlē.

Latvija-Polija 9:0 (3:0, 4:0, 2:0)Vārti: 6:46 Bilinska (Garbare) 1:0 10:47 Bilinska (Garbare) (vair.) 2:0 19:37 Garklāva (Bērziņa) 3:0 21:52 Garklāva (Bilinska) 4:0 30:17 Bilinska (Garklāva) 5:0 37:14 Kuncīte (Adamane) 6:0 Garklāva (Bilinska) 7:0 50:55 Garklāva (Kārkliņa) (vair.) 8:0 51:40 Bilinska (Garklāva) 9:0Soda minūtes: 2:4Vārtsardzes: Višņevska – Jačevska