26.12.2013. 19:05
Latvijas handbola izlase ar zaudējumu sākusi tradicionālo Rīgas Domes kausa izcīņu. Valda Labanovska trenetā valstsvienība pirmajā spēlē tikās ar dienvidu kaimiņiem lietuviešiem un itin līdzīgā cīņā tomēr atzina Lietuvas pārākumu - 29:31.

Dainis Krištopāns ar precīzu metienu atklāja spēles rezultātu (1:0), taču turpinājumā ilgu laiku neliela iniciatīva piederēja Lietuvai, kas turējās vadībā ar vienu vārtu pārsvaru. Pirmajās minūtēs netrūka arī brīdinājumu, bet pirmoreiz divu vārtu pārsvaru lietuvieši ieguva tikai 12.minūtē, kad vārtus guva Gerds Babarsks (8:6).

Vēl 17.minūtē viesi bija vadībā ar 11:9, taču puslaika otrajā daļā saimniekoja Latvija. Vispirms Krištopāns 23.minūtē pēc ilga pārtraukuma atguva vadību Latvijai (13:12), bet pirmo puslaiku mājiniekiem izdevās noslēgt jau ar četru vārtu pārsvaru – 18:14. No pēdējiem deviņiem vārtiem pieci spēlētāji guva pa vieniem, bet pārējie četri – pirmā puslaika rezultatīvākajam vīram Jānim Pavlovičam, kurš kopumā pirmajās 30 minūtēs guva sešus vārtus.

Otro puslaiku atkal labāk iesāka Lietuva, kas sadeldēja deficītu un 17 minūtes līdz spēles beigām atguva vadību (22:21). Lietuvieši guva vēl vienus vārtus, bet Ēriks Blūms 47.minūtē panāca izlīdzinājumu (23:23) un viesi pieprasīja minūtes pārtraukumu. Pēc tam divus vārtus pēc kārtas guva arī Lietuva (25:23), un tagad pārtraukumu pieprasīja Latvijas puse. Pateicoties Krištopāna un Kurmēna vārtiem, Latvija vēlreiz panāca neizšķirtu (25:25), tomēr atlikušajās astoņarpus minūtēs pārāka bija Lietuva, kas galotnē turēja mājiniekus pietiekami drošā attālumā - 31:29.

Atgādinām, ka Latvijas izlasē pēc vairāk nekā divu gadu pārtraukuma atgriezās Vācijas 3.līgas spēlētājs Māris Veršakovs, savukārt aizņemtības savos klubos dēļ šovakar nevarēja spēlēt vēl divi vācieši Evars Klešniks un Aivis Jurdžs, kā arī norvēģis Uldis Lībergs. Savainojumu dēļ sastāvā nav Ģirta Lilienfelda un Austra Tuminska.

Plkst. 19:30 savā starpā tiksies Igaunija un Slovākija, bet Latvija nākamo spēli aizvadīs rītvakar, kad 19:30 spēlēs pret igauņiem.

Latvija – Lietuva 29:31 (18:14)Latvija: Pavlovičs 9, Krištopāns 7, Borodovskis 3, Kurmēns 3, Dude 2, Arājs 1, Ence 1, Blūms 1, Lazdiņš 1, Veršakovs 1.Lietuva: Petreiķis 8, Babarsks 5, Drevinsks 4, Stropus 3, Jasinsks 2, Stankevičs 2, Gerve 2, Vorobjovs 2, Dumčus 2, Orlovskis.

Sastāvs: Oskars Arājs, Ēriks Blūms, Andis Ērmanis, Arvis Juzups (Dobeles Tenax), Einārs Kiršteins, Artis Kurmēns, Artūrs Lazdiņš, Raitis Puriņš, Žanis Malahovs (Celtnieks/LSPA), Elvijs Borodovskis (HSV Bad Blankenburg, Vācija), Ingars Dude (Istres, Francija), Kristaps Ence, (HSG Nienburg, Vācija), Aivis Jurdžs (ThSV Eisenach, Vācija), Evars Klešniks (HSG Wetzlar, Vācija), Dainis Krištopāns (Tatran Prešov, Slovākija), Artūrs Kuģis, Māris Veršakovs (SV Beckdorf, Vācija), Edgars Kukša (VfL Fredenbeck, Vācija), Uldis Lībergs (Drammen, Norvēģija), Jānis Pavlovičs (Sandefjord, Norvēģija)Galvenais treneris: Valdis LabanovskisTreneris: Dmitrijs Bražņikovs

Izmantotie resursi:Latvijas Handbola federācija - Handball.lv